K jak KLOSE, najpiękniejsze meble do jadalni

Jeżeli jesteś na etapie urządzania jadalni, koniecznie zwróć uwagę na wyjątkowe kolekcje drewnianych mebli do jadalni marki Klose. Dla Ciebie przygotowałam zestawienie najpiękniejszych modeli, które wyróżnia design łączący się najwyższą jakością materiałów i wykonania.

Szczegóły, obok których nie przejdziesz obojętnie

Piękno mebli Klose uwidacznia się w szczegółach. Dla przykładu – w wielu z nich można znaleźć efektowne intarsje. To obrazy na meblach tworzone poprzez wykładanie powierzchni innymi gatunkami drewna, w efekcie czego powstają genialne wzory geometryczne, ornamenty czy sceny obrazowe. Równie ciekawe są szprosy, dzielące fronty mebli na kilka części, dla uzyskania dekoracyjnego efektu.

Kolejnym wyróżnikiem są finezyjne pilastry oraz płyciny, czyli specjalnie tworzone frezy lub pogrubienia, nieznacznie występujące przed lico mebli i dające efektowny, przestrzenny design. Fronty mogą być frezowane, ale też oczywiście gładkie.

Nie bez znaczenia pozostają wyjątkowo intrygujące w swojej formie bryły mebli oraz ciekawe okucia, które przyciągają uwagę kolorami i materiałami. Świetnym dodatkiem w wybranych modelach jest także ledowe oświetlenie półek i w cokołach, stanowiące subtelne rozświetlenie mebli i ich zawartości.

Stoły i krzesła do jadalni, które wykraczają poza schematy

Urządzając jadalnię, warto postawić na najwyższą jakość. Stół musi służyć przez lata, gromadząc biesiadujących domowników i sprzyjając spędzaniu czasu w rodzinnej atmosferze. Podobnie krzesła – muszą być z jednej strony wygodne, a z drugiej – solidnie wykonane, tak aby nie utraciły jakości wraz z upływem czasu.

Obowiązkowy zestaw do jadalni: rozkładany stół, krzesła obite wygodną tapicerką oraz witryna z efektowymi przeszkleniami

Dlatego dziś szczególnie polecam meble Klose, które intrygują zarówno nowoczesnymi, jak i klasycznymi formami. Cechuje je solidne wykonanie oraz jakość, która starczy na wiele, wiele lat.

Klasyczne komplety mebli do jadalni

Decydując się na meble Klose, masz do wyboru wiele kolekcji dedykowanych jadalni. Część z nich jest klasyczna, część nowoczesna, a część łączy nowoczesną prostotę formy z urokiem klasycznych kompozycji.

Kredens z litego drewna, o głęboko szczotkowanych frontach dla podkreślenia usłojenia

Możesz postawić na meble mocno wyróżniające się wybarwieniem drewna oraz zastosowanym zdobnictwem, jak i spokojne kompozycje, które z powodzeniem zharmonizujesz w praktycznie każdym wnętrzu.

Meble do jadalni – nie tylko stół i krzesła

Podstawą każdej jadalni są oczywiście stół i krzesła. Te z kolekcji Klose to piękne konstrukcje, podkreślające materiał, w którego powstały. Są to meble niezwykle funkcjonalne – stoły mają praktyczny, prostokątny kształt, stanowią jedną bryłę lub są rozkładane. Najczęściej są drewniane, choć jest także kilka modeli o szklanych blatach.

Fotel obity tkaniną w ciemnym kolorze

Krzesła często obite są wygodną tapicerką, dzięki której są wygodne i pięknie prezentują się we wnętrzu. Świetne są też fotele, które mogą stanowić dodatek do stołu lub odrębny model w wyodrębnionym w jadalni kąciku.

Pamiętajmy jednak, że to nie jedyne meble, które znajdują się w kolekcjach tej marki. W jadalni pięknie prezentują się też witryny oraz kredensy, zarówno te z pełnymi frontami, jak i przeszkleniami.

Kredens wysoki z oświetleniem wykonany z dębu, z efektowymi szybami o szarym wybarwieniu

Świetnym dodatkiem są półki, które ubiorą ścianę, nadając jej dekoracyjną rolę w jadalni.

Kredens z drewna dębu „dzikiego” z systemem zamykania „push”

Kolekcje mebli Klose to trend na lata. Pozwalają stworzyć elegancją, stylową i wybitnie użytkową jadalnię, w której po prostu będzie chciało spędzać się czas.