Jakie meble pokojowe najlepiej sprawdzą się w białym wnętrzu?

Biel to tak samo wdzięczny, jak i szlachetny kolor. Perfekcyjnie skomponuje się z kontrastującą czernią, nada szlachetności odcieniom szarości, a także podkreśli luksusowy charakter drewna. W białym wnętrzu wszystkie meble pokojowe będą na pierwszym planie.

Salon meblowy Mebest Poznań, 1.Jakie meble pokojowe najlepiej sprawdzą się w białym wnętrzu

Białe mieszkanie nie musi być nudne. Wręcz przeciwnie, stanowiąc czyste i przejrzyste tło, nada wyższą rangę wszystkiemu temu, co znajdzie się w jego wnętrzu.

  • Jeżeli jesteś minimalistą – wybierz meble pokojowe o białych frontach lakierowanych na wysoki połysk.
  • Jeżeli marzysz o skandynawskim wnętrzu – postaw ma meble, w których biel łączy się z elementami utrzymanymi w kolorze naturalnego drewna.
  • Jeżeli chcesz urządzić prowansalskie mieszkanie – kup meble w kolorze przecieranej bieli.
  • Jeżeli lubisz styl kolonialny – wybierz białe ściany oraz stylizowane meble w kolorze czarnym.

Salon meblowy Mebest Poznań, 2.Jakie meble pokojowe najlepiej sprawdzą się w białym wnętrzu

Biel w bieli mebli pokojowych

Pierwszym aranżacyjnym pomysłem na urządzenie białego wnętrza jest wybór mebli pokojowych o dokładnie tej samej linii kolorystycznej. Kto zaakceptuje biel w bieli? Na pewno osoby lubujące się w ponadczasowych i czystych przestrzeniach, w których dominują albo nuty romantyczne, albo rustykalne.

Pamiętaj, że biel bieli nierówna. To dlatego projektanci wymyślili określenie „off white”, zawierające wzorniki wszystkich odcieni tego koloru. Z kolei łącząc różne barwy bieli, uzyskasz najlepszy efekt w wystroju wnętrz.

Salon meblowy Mebest Poznań, 6.Jakie meble pokojowe najlepiej sprawdzą się w białym wnętrzu

Biel z kontrastem w meblach pokojowych

Biały to kolor doskonale komponujący się z innymi barwami. Możesz złamać go pastelowymi dodatkami, by uzyskać wrażenie lekkości i jasności. Z kolei wybierając kontrastujące barwy, nadasz wnętrzu soczystości. Może to być na przykład stylowy regał z drewna malowanego na kolor czarny, doskonale ubierający ścianę wyłożoną białą farbą.

Możesz zdecydować się na meble pokojowe w stylowym połączeniu czerni, bieli, szkła i drewna. Takie propozycje są bardzo ekskluzywne, idealne do aranżowanych wnętrz, w szczególności utrzymanych w stylu kolonialnym.

Salon meblowy Mebest Poznań, 4.Jakie meble pokojowe najlepiej sprawdzą się w białym wnętrzu

Biel i drewniane meble pokojowe

Meble pokojowe, w których biel łączy się z naturalnym kolorem drewna to kolejny, warty zauważenia trend. Propozycje o tak zaaranżowanych barwach pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i skandynawskich czy prowansalskich.

Urządzając białe wnętrze, możesz wybierać materiały i dodatki o rozmaitej fakturze. To najbardziej tolerancyjna barwa w palecie, która będzie wyglądać atrakcyjnie przy dowolnym innym wzorze, kolorze czy fakturze.

Salon meblowy Mebest Poznań, 5.Jakie meble pokojowe najlepiej sprawdzą się w białym wnętrzu

Biel godzi we wnętrzu wszystkie jego elementy. Sprawdza się tak samo w kuchni, jak i salonie czy sypialni. Jest ponadczasowa, a dzięki temu, że pozwala na pracę dodatkami o różnych barwach, nigdy się nie znudzi.