DREWBETEX

Najpiękniejsze realizacje powstają wtedy, gdy kochamy to, co robimy. Rodzinna firma DREWBETEX jest tego doskonałym przykładem. Od 2003 roku tworzy stoły jadalniane i stoliki kawowe z litego drewna, których wspólnym mianownikiem jest luksusowy wygląd i długowieczność.

Wybór drewna – orzechowego i dębowego, jako głównego surowca, z którego powstają produkty DREWBETEX, nie jest przypadkowy. Są to bowiem jedne z najcenniejszych gatunków krajowych ze względu na dużą wytrzymałość, odporność na ścieranie, a przy tym niebanalny wygląd.

Stoły i stoliki kawowe DREWBETEX wyróżniają nie tylko naturalne blaty, ale także starannie skomponowane nogi, które wykonywane są z różnych materiałów i w różnych kształtach. Drewniane współgrają z blatem, subtelnie tworząc jedną całość, nogi ze stali komponują się w industrialnych przestrzeniach, z kolei stoły i stoliki kawowe z nogami ze szkła pięknie przedstawiają się we wnętrzach minimalistycznych. Tak ogromny wybór dawany przez DREWBETEX sprawia, że stworzenie bardzo indywidualnej strefy jadalniano-kawowej nie jest już żadnym problemem.

DREWBETEX – STOŁY O BLATACH Z RODZIMEGO DREWNA

Orzech ma unikatowy, wysoce ceniony układ słojów, który nadaje blatowi stołu jadalnego czy stolika kawowego bardzo elegancki wygląd. Naturalny, głęboko-brązowy, niekiedy wpadający w stłumioną czerń kolor tego gatunku drewna świetnie prezentuje się w luksusowych wnętrzach – modernistycznych, awangardowych czy tradycyjnych.

Doskonałą jakością wyróżniają się także stoły i stoliki kawowe DREWBETEX z drewna dębowego, będącego jednym z najtrwalszych, krajowych gatunków. Meble mają niebanalny wygląd dzięki uwydatnionym słojom, świetnie komponując się w praktycznie każdym wnętrzu, tak samo klasycznym, rustykalnym, jak i nowoczesnym.

TON – stoły i krzesła z ręcznie giętego drewna

Pełna zaangażowania praca pasjonatów, którzy wiedzą, jak połączyć nowoczesne koncepcje i unikatowe wzornictwo z tradycyjnym podejściem do rzemiosła i szacunkiem do surowców. Mowa oczywiście o marce TON, której wyjątkowa oferta giętych stołów i krzeseł to kombinacja wysokiej jakości, niesztampowego myślenia i zdobywanego od lat doświadczenia.

Co wydaje się wręcz nieprawdopodobne w świecie opartym na masowej produkcji, twórcy z TON gną drewno ręcznie! Co więcej, wykorzystuje się tu surowce odnawialne, traktując je z szacunkiem i myślą o oszczędnym użyciu w procesie produkcyjnym. Nie bez powodu to marka dziedziczona z pokolenia na pokolenie, podobnie jak metoda pracy z drewnem. Co interesujące, jedno z pierwszych krzeseł tego producenta powstało w 1876 roku. Musisz wiedzieć, że to model nr 18, który po dziś dzień znajduje się w portfolio fabryki.

W samym magazynie TON przechowywanych jest aż 300 typów elementów drewnianych, które posortowane według kolorów, utrzymywane są w stałej wilgotności przez okres ok. 5 miesięcy. Ta procedura pozwala podnieść jakość i wytrzymałość surowca. Jeszcze przed tym, jak drewno zostanie poddane gięciu, kawałki umieszcza się w łaźni parowej, dzięki czemu zyskuje na plastyczności. Następnie osoba odpowiadająca za gięcie pracuje z materiałem, wykorzystując metody i narzędzia zapobiegające uszkodzeniu struktury drewna. Po pomalowaniu i wykończeniu mebla np. olejami czy tapicerką, trafia na testy pod kątem wytrzymałości, trwałości i bezpieczeństwa. W ten sposób produkt jest gotowy, aby znaleźć się w Twoim domu.

TON – STOŁY I KRZESŁA W RÓŻNYCH STYLACH

Jeżeli chcesz mebel, którego piękno zrodziło się w śnie jego projektanta, marka TON jest dla Ciebie. Stoły i krzesła, które znajdziesz w ofercie to przekrój wielu epok i stylów. Rozmaitość kształtów, wzorów i kolorów powodują, że modele dobierzesz do praktycznie każdego wnętrza, tak samo nowoczesnego, jak i klasycznego.

Galeria zdjęć i inspiracji

Call Now Button