Postaw na kolor. 5 mebli i dodatków do salonu, które wprowadzą energię do wnętrza

Dlaczego w niektórych wnętrzach dostajesz zastrzyk pozytywnej energii, a Twoje myśli krążą wyłącznie wokół przyjemnych tematów, a w innych nie odczuwasz nic innego, jak tylko niepohamowany niepokój i irytację? Dużo zależy od wystroju, szczególnie kolorystyki mebli i innych elementów wyposażenia. Zobacz 5 propozycji, które polecam do pozytywnych, energicznych domów!

1. Czas na ultrafiolet w dodatkach do salonu

Futurystyczny, zaskakujący ultrafiolet – to barwa, która będzie rządzić w 2018 roku. Świetnie, bo to kolor nie tylko oryginalny, ale wręcz wizjonerski. Zachęca do kreatywnego myślenia, choć urządzenie wnętrza bazującego na iluminacji niebiesko-fioletowej jest nie tylko odważnym, ale i wymagającym zadaniem.

Ultrafiolet – hit tego sezonu

Aby ubrać wnętrze w ultrafiolet, musisz wiedzieć, z jakimi kolorami możesz skomponować tę barwę. Na pewno świetnym połączeniem będą odcienie pastelowe, a także ciepłe, szczególnie zieleń i żółć.

Ultrafiolet zagra z białymi meblami, choć sprawi, że wnętrze będzie dość zimne – może więc przytłaczać. Gdy meble będą w kolorze miodowego drewna, przestrzeń dostanie domowego klimatu, a przebywanie w niej – da zastrzyk pozytywnej energii.

2. Meble do salonu o szklanych powierzchniach

Nic tak nie poprawia humoru jak słońce. Dlatego warto wpuścić do domu jak najwięcej światła, szczególnie w okresie, gdy dni są krótkie, a wieczory i noce trwają w nieskończoność.

Meble glamour ze szklanymi frontami

Aby zaprosić słońce do domu, można postawić na meble w stylu glamour, o szklanych frontach wykończonych srebrnymi dodatkami. Będą świetnie odbijać światło dziennie i to wytwarzane przez lampy i świece, dodając wnętrzu blasku.

Świetnym pomysłem są także złote dodatki – np. cekinowe obicia poduszek, których ciepłe barwy kojarzą się ze słońcem oraz połyskujące srebrem akcesoria, np. świeczniki, tace i platery.

3. Meble i dodatki do salonu w kolorach ziemi

Wiosna to czas, kiedy czujemy się najlepiej. Wszystko dzieje się za sprawą pierwszych promieni słońca, świergotu ptaków oraz zapachu kwitnących drzew i kwiatów. Dlatego tak ważne są naturalne materiały i kolory we wnętrzu, które pozwalają cieszyć się ciepłem domowego zacisza, nawet gdy na dworze panuje zimowa słota.

Meble w ciepłych odcieniach z figlarnymi wzorami

Kupując meble, wybieraj te o ciepłych, naturalnych odcieniach drewna. Możesz kontrastować je z białym wykończeniem i wzorzystymi dodatkami, które urozmaicą wnętrze i prowadzą do niego nieco figlarnej zabawy.

4. Jak wprowadzić energię do wnętrza?

Świetnym pomysłem do wnętrza są wszelkiego rodzaju dodatki z pozytywnymi hasłami. Sprawdzają się plakaty w ramach zawieszanych na ścianach, jak i hasła w ramkach umieszczanych na blatach komód. Idealnym rozwiązaniem są także poduszki w poszewkach z wyszytymi czy nadrukowanymi hasłami motywującymi do działania, czy po prostu – poprawiającymi humor.

Poduszki z pozytywnymi hasłami

5. Zgodnie z feng shui

Oprócz wyposażenia wnętrza w odpowiednie meble i dodatki, warto zadbać o ich poprawne ustawienie. Tutaj z pomocą przychodzą zasady urządzania wnętrza zgodne z chińską filozofią feng shui.

W korytarzu warto ustawić subtelną konsolę lub półkę ścienną, jeżeli przestrzeń jest niewielka. W sypialni koniecznie zastosuj subtelne oświetlenie oraz postaw na dodatki, kojarzące się z dobrymi wydarzeniami w życiu lub takimi, które chcielibyśmy, aby się wydarzyły.

Salon wyposaż w wygodny zestaw wypoczynkowy, ustawiając go tyłem do wejścia. W domu niech znajdą się lustra, byleby nie naprzeciw drzwi – to zakłóca przepływ energii.

Stylowe wnętrze będzie cieszyć oko i doda energii do działania

Przebywanie we wnętrzu musi dawać odpoczynek i budzić pozytywne emocje. Jeżeli urządzisz je wybierając odpowiednie meble i dodatki stanie się niczym innym jak prawdziwym azylem – od wszystkiego tego, co stresuje, martwi i niepokoi.