5 pomysłów na aranżację męskiego pokoju

Kiedy potrzebujesz swojego miejsca, zwykle idziesz do garażu. Chyba, że nie masz garażu, albo zwyczajnie nie chcesz spędzać tam czasu. Wtedy przydaje się własny kąt w domu. Zobacz, jak zaaranżować męski pokój lub – jeżeli nie masz wolnego pomieszczenia – męski kącik w sypialni lub salonie.

Musisz konkurować z resztą domowników o własną przestrzeń? Nie musisz uciekać do garażu czy piwnicy. Po prostu zaaranżuj swój własny kąt i ciesz się przestrzenią, w której będziesz z powodzeniem wypoczywać czy realizować własne hobby. Z umiejętnie dobranymi meblami i dodatkami urządzisz męskie wnętrze nawet w małym mieszkaniu.

Po pierwsze – typowo męskie materiały

Szukając epatujących testosteronem materiałów, które podkreślą męski charakter przestrzeni, zwróć uwagę na kilka rozwiązań. Na pewno powodzeniem powinny cieszyć się: industrialny metal, solidne, lite drewno, jak i skóra naturalna. Dodatki tekstylne powinny emanować chłodnym, surowym, satynowym połyskiem.

Meble o surowej strukturze drewna są świetnym rozwiązaniem do męskiego wnętrza

Po drugie – masywne, ale proste

Bardzo ważne w aranżowaniu męskiego wnętrza są meble. Powinny być masywne, solidne i nie posiadać zdobień oprócz typowo męskich dodatków, jak np. chromowane nogi stolika kawowego czy metalowe uchwyty szafek. Utrzymane w ciemnej tonacji drewna, duże biurko, powinno wypełniać wnętrze wraz z pasującym skórzanym fotelem lub sofą, np. z pikowaniami lub wręcz typu chesterfield.

Skóra naturalna to jeden z bardziej męskich materiałów

Poza tym pamiętaj, że pokój pełen takich gładkich powierzchni w jednolitych barwach będzie nie tylko bardzo męski w charakterze, ale dodatkowo sprzyjał zarówno koncentracji i pracy, jak i wyciszeniu oraz relaksowi.

Wysokie, barowe hokery to kwintesencja męskiego pokoju

Po trzecie – nie więcej niż dwa, trzy kolory

Męskie wnętrze rządzi się swoimi kolorami. Zwykle to ciemne barwy, które dla uzyskania kontrastu miesza się z jasnymi akcentami. Świetnie wyglądać będą białe ściany połączone z czarnym dywanem – to także super rozwiązanie, gdy chcesz wyodrębnić męski kącik w sypialni czy salonie. Innym pomysłem mogą być np. białe poduszki ułożone na ciemnobrązowej sofie.

Po czwarte – dodatki, a nie ozdoby

Jakie dodatki umieścić w męskim wnętrzu? Na pewno mniej niż więcej – jako mężczyzna pewnie dekoracje są Ci obojętne lub wręcz przeszkadza Tobie zbyt duża liczba detali, które uznajesz za niefunkcjonalne. Dlatego jeżeli decydujesz się na dodatki, niech to raczej będą elementy praktyczne – np. designerska podpórka dla książek, stylowy gazetnik, ozdobna karafka z pasującymi szklankami czy kieliszkami.

Lampa, ramki na zdjęcia, wazon – to raczej praktyczne dekoracje

Po piąte – a jednak dekoracja

Obok praktycznych dodatków do męskiego wnętrza, jest jedna dekoracja, która z funkcjonalnością ma niewiele wspólnego, za to często pojawia się w tego typu przestrzeniach. To geometryczne grafiki czy plakaty, które mają rzucać się w oczy, wyraźnie manifestując do kogo należy to wnętrze.

Po szóste – dusza i pasja

Na końcu warto spersonalizować męskie wnętrze, umieszczając w nim motywy charakteryzujące własną pasję czy hobby. Mogą to być trofea, sprzęt sportowy, instrumenty – przedmioty codziennego użytku, jak i typowo kolekcjonerskie czy mające wartość sentymentalną.

Męskie wnętrze jest wyraziste. Wchodząc do tej przestrzeni nie ma się wątpliwości, kto w nim przebywa – i to niezależnie, czy dysponujesz swoim męskim pokojem, czy wyłącznie wyodrębnioną przestrzenią w salonie lub sypialni.