Twoja osobista lista niezbędnych mebli i ozdób na jesień

Meble obite miękką tkaniną. Puszyste dywany. Ciepłe koce, narzuty i pledy. Rozświetlające lampy, lampiony i świece. Wrzosy w pięknych osłonach. Mam nadzieję, że moja lista niezbędnych mebli i ozdób na jesień, stanie się także Twoją.

Jesień bywa zmienną porą. Raz budzi radość pięknym słońcem, raz oplata smutną szarością, jeszcze innym razem zrasza świat zimnym deszczem. Choćby dlatego warto jak najszybciej wprowadzić zmiany do swojego wnętrza, tak aby czuć się w nim przyjemnie i domowo, niezależnie od panującej na dworze aury.

Zacznij od fotela

Zmiana czasu powoduje, że wieczór nadchodzi jeszcze szybciej. Dlatego zaopatrz swój salon lub sypialnię w przepastny fotel. Pozwoli na pełen spokoju wypoczynek, a przy okazji ociepli wizualnie wnętrze, szczególnie jak obok znajdzie się miejsce na rozjaśniającą plan stylową lampę podłogową.

Wygodny fotel, ciepły koc, miękkie poduszki i wrzosy – to synonimy jesieni

Stolik czy podnóżek?

… albo stolik pełniący rolę podnóżka. Koniec końców obite tkaniną stoliki i stołki mają wiele funkcji. Są świetnym rozwiązaniem do małych wnętrz, w których liczy się wielozadaniowość, jak i dużych salonów, w których meble mają pełnić nie tylko praktyczną, ale i dekoracyjną rolę.

Obity tkaniną stolik może pełnić wiele funkcji w jesiennym salonie

Światło, które pachnie

Świece zapachowe – ich nie może zabraknąć w Twoim domu podczas jesieni. Rozpalone wieczorem, otulą Cię pięknie pachnącą aurą. W dzień będą cieszyć oko stylowymi osłonami.

Pachnące świece można kupić w bardzo stylowych osłonach

Dodatkowo dobierz kilka lampionów, które dadzą sporą dawkę naturalnie wyglądającego światła. Komody, stoły i stoliki ozdób lampami, które zapalone zamiast górnego oświetlenia, zapewnią spokojną i wyciszającą atmosferę.

Żarówki o ciepłej, żółtej barwie dodadzą wnętrzu pożądanego ciepła

Otul się kocem i poduszkami

Gdy zrobi Ci się zimno, nie zakładaj szlafroka. Zamiast tego otul się miękkimi poduszkami i nakryj ciepłym kocem. Im w domu znajdzie się więcej dodatków tekstylnych, tym lepiej. Możesz kupić duży wiklinowy koc, w których będziesz je trzymać – tak, aby zawsze były pod ręką.

Pozwól wrzosom zakwitnąć

Wybierz piękne osłony i donice pasujące stylizacją do Twojego wnętrza i posadź w nich wrzosy. To kwiaty, które nierozerwalnie kojarzą się z jesienią, kwitnąc długo i obficie. Wprowadzą do Twojego wnętrza piękną kolorystykę charakterystyczną dla tej pory roku.

Ceramiczne lub szklane osłony pięknie podkreślą niecodzienną urodę wrzosów

Ciekawa jestem, co znajduje się na Twojej liście ulubionych mebli i ozdób na jesień?