Wnętrze na Halloween – będzie straaaasznie pięknie

Zobacz przerażająco szykowne pomysły na udekorowanie swojego domu i wnętrza na Halloween. Bo kto powiedział, że nie może być jednocześnie upiornie i elegancko?

Duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, a do tego atmosfera śmiechu i radości. Halloween, choć to święto pogańskie, może być świetną okazją do spędzenia czasu z rodziną. Może być też dobrą, relaksującą zabawą – nie tylko dla najmłodszych. Dlatego zobacz moje pomysły na to, jak wyczarować straaasznie piękną aranżację wnętrza i domu na czas Halloween!

W czasie Halloween słowa upiornie i szykownie to synonimy! Zapomnij o kiczowatych, plastikowych czy dmuchanych dekoracjach. Jeżeli chcesz uzyskać bardziej wyrafinowaną estetykę, postaw na przemyślane ozdoby. Zobacz moją topową 4-kę.

Po pierwsze – „downsize”

Wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami to element obowiązkowy podczas Halloween. W tym roku postaw jednak na nowy trend „downsize” i zamiast jednej, dużej dyni, ubierz swój ganek w kilka, a nawet kilkanaście małych egzemplarzy, które stworzą wesołą rodzinkę.

W niektórych dyniach możesz wydrążyć klasyczne otwory imitujące oczy i uśmiech, w innych – np. kółka, kwadraty czy inne kształty geometryczne. Dzięki temu wejście do Twojego domu rozbłyśnie, a świetliste cienie będą wesoło tańczyć, rzucając obrazy na drzwi czy schody prowadzące do wejścia.

Fot: getty images

Po drugie – monochromatycznie

To, że jest jesień nie oznacza, że musisz dekorować swój dom wyłącznie w kolorach pomarańczy i brązów. Wręcz przeciwnie, gdy ziemię spowija dywan utkany z ususzonych, rdzawych liści, spod których wyglądają kępki zielonej trawy, ozdoby w monochromatycznych barwach będą prezentować się zjawiskowo.

Elegancką, pasującą do klimatu Halloween atmosferę wyczarujesz stawiając np. na białe dekoracje. Mogą to być białe kosze wypełnione kwiatami o pękach w tym samym kolorze, jak i wszelkiego rodzaju świece, lampiony i latarenki. Pomalować możesz też dynie – pokrywając je białą farbą, uzyskasz efekt WOW.

Po trzecie – nie bój się ciemności

Jesień to czas, gdy to, co piękne i kwitnące, odchodzi w zapomnienie. Liście dawno spadły z drzew, zmieniając swój kolor z soczystej zieleni na rdzawy brąz, a mięsistą, gładką strukturę – na kruchą i delikatną.

Choć brzmi to przygnębiająco, jesienne barwy mają swoje atuty, niemożliwe do uzyskania podczas innych pór roku. Wykorzystaj je, ubierając halloween’owe wnętrze w ciepłe brązy, zgaszone pomarańcze, odcienie zgniłej zieleni i żółcie zachodzącego słońca. W wazony włóż ususzone, duże liście, gałęzie z jarzębiną i inne, pasujące do jesiennego klimatu kwiaty. Stoły udekoruj roślinami i warzywami, wśród których niech nie będzie tylko dynia, a i np. czosnek. Gdzieniegdzie niech znajdą się czarne dekoracje – np. figurki nietoperzy czy kotów.

Po czwarte – stylowy cukierek, a nie psikus

Nawet słodycze, które będziesz rozdawać w czasie Halloween, mogą być stylowe. Wystarczy, że kupione lizaki czy cukierki owiniesz białym papierem lub serwetką, zwiążesz sznurkiem, aby uzyskać kształt głowy, a na wierzchu domalujesz czarnym pisakiem oczy i buźkę. Takie przypominające duchy słodkości możesz rozdawać z pięknej, szklanej misy, na którą zwróci uwagę niejeden z odwiedzających Twój dom gości.

happinessishomemade.net

Popularność Halloween rośnie. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro to świetna okazja, żeby ubrać nie tylko siebie, ale i swój dom w upiornie piękne dekoracje!