Pragniemy serdecznie podziękować naszym Klientom i Partnerom za wieloletnie zaufanie oraz współpracę. Cieszymy się ogromnie, że to, co oferujemy stało się cząstką Waszego życia.

Najwyższa jakość w połączeniu z nowoczesnością i klasyką.

O producencie Ton

TON – stoły i krzesła z ręcznie giętego drewna

Pełna zaangażowania praca pasjonatów, którzy wiedzą, jak połączyć nowoczesne koncepcje i unikatowe wzornictwo z tradycyjnym podejściem do rzemiosła i szacunkiem do surowców. Mowa oczywiście o marce TON, której wyjątkowa oferta giętych stołów i krzeseł to kombinacja wysokiej jakości, niesztampowego myślenia i zdobywanego od lat doświadczenia.

Co wydaje się wręcz nieprawdopodobne w świecie opartym na masowej produkcji, twórcy z TON gną drewno ręcznie! Co więcej, wykorzystuje się tu surowce odnawialne, traktując je z szacunkiem i myślą o oszczędnym użyciu w procesie produkcyjnym. Nie bez powodu to marka dziedziczona z pokolenia na pokolenie, podobnie jak metoda pracy z drewnem. Co interesujące, jedno z pierwszych krzeseł tego producenta powstało w 1876 roku. Musisz wiedzieć, że to model nr 18, który po dziś dzień znajduje się w portfolio fabryki.

W samym magazynie TON przechowywanych jest aż 300 typów elementów drewnianych, które posortowane według kolorów, utrzymywane są w stałej wilgotności przez okres ok. 5 miesięcy. Ta procedura pozwala podnieść jakość i wytrzymałość surowca. Jeszcze przed tym, jak drewno zostanie poddane gięciu, kawałki umieszcza się w łaźni parowej, dzięki czemu zyskuje na plastyczności. Następnie osoba odpowiadająca za gięcie pracuje z materiałem, wykorzystując metody i narzędzia zapobiegające uszkodzeniu struktury drewna. Po pomalowaniu i wykończeniu mebla np. olejami czy tapicerką, trafia na testy pod kątem wytrzymałości, trwałości i bezpieczeństwa. W ten sposób produkt jest gotowy, aby znaleźć się w Twoim domu.

TON – STOŁY I KRZESŁA W RÓŻNYCH STYLACH

Jeżeli chcesz mebel, którego piękno zrodziło się w śnie jego projektanta, marka TON jest dla Ciebie. Stoły i krzesła, które znajdziesz w ofercie to przekrój wielu epok i stylów. Rozmaitość kształtów, wzorów i kolorów powodują, że modele dobierzesz do praktycznie każdego wnętrza, tak samo nowoczesnego, jak i klasycznego.

Odwiedź nas

Nie zwlekaj i zaplanuj wizytę w salonie Mebest. Wybieraj spośród najpiękniejszych kolekcji mebli i dodatków oraz nie wahaj się korzystać z pomocy doświadczonych doradców. Bo urządzanie domu może być cudowną przygodą, wolną od pośpiechu i niepotrzebnego stresu.

Mebest: ul. Obornicka 245, Poznań

Poniedziałek – Piątek: 10:00 – 19:00
Soboty: 10:00 – 16:00
Niedziele handlowe: 10:00 – 16:00

Facebook
Instagram