„Ekran” Adama Garnka: dzieło sztuki, które możesz mieć w swoim salonie

Adam Garnek. Raczej mało kto kojarzy tego artystę z imienia i nazwiska, ale jedno z jego dzieł widział zapewne każdy mieszkaniec Poznania – to właśnie Adam Garnek odpowiada za wygląd stalowej fasady Starego Browaru. Miło nam ogłosić, że w naszym salonie można od teraz nabyć „Ekran” autorstwa tego wyjątkowego rzeźbiarza.Adam Garnek od blisko trzydziestu lat konstruuje niesamowite obiekty z metalu. Jego instalacje, posiadające najczęściej formę mobilów, znalazły uznanie w wielu krajach świata; prezentowane były m. in. na Węgrzech, w Niemczech, Danii czy Korei Południowej. I choć Adam Garnek urodził się w Kazimierzy Wielkiej, to całe swoje życie związał w Poznaniem – to właśnie tutaj osiadł po ukończeniu studiów na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby.

Adama Garnka fascynuje przede wszystkim tematyka „mechaniczna” w sztuce oraz granica między użytecznością a bezużytecznością. Znak rozpoznawczy jego prac stanowi dynamika, która wyzwala się w trakcie interakcji widza z dziełem. Jak sam przyznaje, po prostu lubi robić rzeczy, których inni będą używać i aktywnie doświadczać – właśnie z tego powodu swoje prace woli wystawiać w przestrzeni publicznej niż muzeach.

„Ekran” to wykonana ze stali kwasoodpornej instalacja ścienna, której elementy zostają wprawione w ruch po naciśnięciu jednego z guzików, dzięki czemu konstrukcja ulega ciągłym zmianom. Praca ta stanowi wypowiedź artysty na temat kondycji współczesnego świata, pełnego ekranów monitorów i telefonów komórkowych.

Instalację „Ekran” Adama Garnka można od teraz zamówić w naszym salonie. Dzieło dostępne jest w różnych wymiarach.