Idzie wiosna! Ubierz dom w nowe dodatki

Zapach budzącej się do życia przyrody. Zmysłowych perfum. Soczystych owoców. Orzeźwiającej bryzy. Tej wiosny w domach będzie pachnieć. Wszystko za sprawą pięknych, zapachowych i bardzo modnych świec. To oczywiście nie wszystko! Co jeszcze będzie modne w tym sezonie?

Już od kilku lat zima nie jest dla nas łaskawa, przedstawiając świat w raczej szarych i ponurych barwach, zamiast w puszystej bieli. Tym bardziej docenia się nadchodzącą wiosnę, kiedy pierwsze promienie słońca zaglądają do naszych domów, a drzewa pokrywają się dodającą nadziei zielenią.

Zobacz, jak szkło pięknie odbija światło, a drewno dodaje szlachetnego charakteru

Nie bez powodu to właśnie wiosna jest tą porą roku, kiedy czujemy największy przypływ energii i ogromną potrzebę wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu. Zacznijmy więc od swojego domu.

Po pierwsze – zapach wiosny

W tym roku pojawiają się piękne, zapachowe świece. Urzekają nie tylko aromatami, ale i szalenie oryginalnym wyglądem. Swój dom możesz ubrać w świece sojowe, które są inspirowane najpiękniejszymi zapachami perfum oraz udekorowane zawieszkami od Swarovskiego.

Świece mogą nie tylko pięknie pachnieć, ale przy tym pięknie wyglądać

Wybierz swój ulubiony wariant. Słodki Lovely Girl, energetyzujący Beautiful Poison, a może zmysłowy Darling? To tylko kilka propozycji.

Po drugie – szkło

Szkło i wszystko to, co odbija światło – to kolejny, tegoroczny trend. Szkło znajdziesz nie tylko w dodatkach, ale i meblach, w których materiał ten łączy się z innymi, np. drewnem czy stalą. Hitem są szklane stoliki kawowe w obłych kształtach i ze złotymi ornamentami, jak i stoliki z blatami z drewna obłożonego szkłem, stojące na solidnych, stalowych nogach.

Hit sezonu – meble z blatami ze szkła i drewna

Po trzecie – atłasy

W modzie pozostają atłasowe obicia mebli tapicerowanych. Kluczowy jest połyskujący charakter tego materiału, który odbijając wiosenne światło, zapewnia prawdziwie wiosenny efekt we wnętrzu.

Meble w połyskujących materiałach – must have sezonu!

Po czwarte – złoto

W tym roku wnętrza będą bardziej efektowne niż w zeszłym sezonie. Wszystko za sprawą złotych dodatków, które pozwolą na tworzenie eklektycznych aranżacji. Złoto pięknie skomponuje się z ciepłym brązem, szarością i bielą, czyli kolorami, których we wnętrzach zwykle jest najwięcej. Zagra z Living Coral, czyli kolorem 2019 roku wg Instytutu Pantone.

Złoto, szkło, połyskujące materiały – wiosna już tu jest!

Po piąte – pastelowe love

Wiosna uwielbia pastelowe kolory przeplatane zielenią i odcieniami kwiatowymi. Te motywy możesz znaleźć we wszelkiego rodzaju dodatkach tekstylnych, od obrusów, zasłon i firan, przez poduszki i poduszeczki, po koce i pledy. Z takimi dodatkami w jednej chwili całkowicie odmienisz swoje wnętrze, przeganiając ponurą zimę i witając radosną wiosnę!

Po szóste – rośliny i kwiaty

Niech w domu zagoszczą żywe rośliny. Cięte kwiaty pięknie zaprezentują się w szklanych wazonach, które odbijając światło dziennie, będą dodawać wnętrzu blasku. W kuchni na parapecie ustaw doniczki ze świeżymi ziołami. W salonie niech pojawią się rośliny doniczkowe, które są trwałe, a przy tym niedrogie.

Jak widać, wiosna po raz kolejny przynosi nam wszystko to, co najpiękniejsze!