Meble do przedpokoju jako wizytówka domu

Meble do przedpokoju to nie tylko szafa na kurtki czy szafka na buty. Możesz wyposażyć to pomieszczenie w szereg mebli i dodatków, dzięki którym stanie się jeszcze bardziej ergonomiczne, a przy tym i stylowe.

salon-meblowy-mebest-poznan-meble-do-przedpokoju-jako-wizytowka-domu-1

Zestaw mebli pozwoli na utrzymanie porządku w przedpokoju

Meble do przedpokoju są niezbędne…

Przedpokój to miejsce, do którego wchodzisz od razu po przekroczeniu progu swojego domu. Nie może więc być ani zaniedbane, ani zagracone, ani mało funkcjonalne. W przeciwnym razie będziesz mieć po prostu zły humor!

Aby zadbać o ergonomię, wyposaż przedpokój w odpowiednie meble. Nie może tu oczywiście zabraknąć pojemnej szafy na kurtki i dodatki, a także szafki na buty. O czym warto pamiętać przy zakupie mebli do przedpokoju?

salon-meblowy-mebest-poznan-meble-do-przedpokoju-jako-wizytowka-domu-2

Dzięki dodatkom przedpokój będzie wygodny i ergonomiczny

  1. Szafa powinna być wysoka i posiadać skrzydła z drążkami. Jedne muszą umożliwiać zawieszenie długich płaszczy, a drugie – krótkich kurtek czy marynarek.
  2. Szafa powinna posiadać półki wewnętrzne lub zewnętrzne szuflady. Umieścisz w nich czapki, szaliki, rękawiczki, a także przydatne akcesoria do pielęgnacji, takie jak np. rolka od odzieży czy pasta do butów.
  3. Szafka do butów musi być pojemna, tj. dopasowana wielkością do liczby posiadanego obuwia. Jeżeli kolekcjonujesz nowe modele, warto by była wysoka z wieloma szufladami. Z kolei, jeżeli nie posiadasz zbyt dużo par obuwia, wystarczy niski model, który będzie służył również jako siedzisko.

salon-meblowy-mebest-poznan-meble-do-przedpokoju-jako-wizytowka-domu-4

Wygodna pufa w przedpokoju ułatwi zakładanie i zdejmowanie butów

salon-meblowy-mebest-poznan-meble-do-przedpokoju-jako-wizytowka-domu-3

Duże lustro pozwoli na dokonanie ostatnich poprawek przed wyjściem

… ale dodatki dodadzą przedpokojowi funkcjonalności i stylu

Obok wygodnej szafy na odzienie wierzchnie i szafki na buty, przedpokój warto wyposażyć w przydatne dodatki i lustra. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

  1. Lustro – niezbędne, by móc dokonać oceny sylwetki i ostatecznych poprawek. Możesz wybrać szafę z lustrzanymi drzwiami, wysokie lustro wolnostojące lub duże, wiszące na ścianie. Każde z nich spełni swoją ważną rolę.
  2. Zegar – warto zawiesić, by wiedzieć ile dokładnie czasu masz na wyjście z domu.
  3. Deska wieszakowa – to rozwiązanie kojarzone z domem naszych dziadków. Dziś jej nowoczesne formy wracają do łask, dając możliwość zawieszenia często noszonej czy wilgotnej po spacerze kurtki czy płaszcza.
  4. Sekretarzyk – genialny, niezabierający zbyt dużo miejsca mebel, na który możesz odłożyć klucze od domu czy portfel.
  5. Pufa lub inne siedzisko – to warte wstawienia meble do przedpokoju, by zadbać o własny komfort podczas zakładania czy zdejmowania butów.
  6. Regał na buty – alternatywa dla szafki na buty, której zaletą jest szybki dostęp do obuwia, a wadą – brak możliwości ukrycia butów w czeluściach szuflad.

salon-meblowy-mebest-poznan-meble-do-przedpokoju-jako-wizytowka-domu-5

Zamiast pufy możesz postawić na wygodny, wyższy stołek lub taboret

Przedpokój powinien być przede wszystkim ergonomiczny. Choć styl jest szalenie ważny, nie jest tu najważniejszy. W przedpokoju nie spędzasz bowiem aż tak dużo czasu, by zaważył na całości. Nie zmienia to jednak faktu, że z odpowiednimi meblami do przedpokoju i dodatkami zadbasz o wszystkie istotne aspekty, i funkcjonalne i wizualne!