Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane?

Przy zakupie nowego łóżka, sofy, narożnika, fotela czy pełnego zestawu wypoczynkowego należy zwrócić uwagę nie tylko na design, ale także gatunek zastosowanego materiału obiciowego. Od jego jakości będzie bowiem zależeć trwałość zewnętrznych elementów wybranego mebla oraz sposób późniejszej eksploatacji.

Kupując meble tapicerowane, stajemy przed trudnym wyborem. Dziś producenci zaskakują nas niecodziennymi formami, różnorodnymi dodatkami, fantazyjną kolorystyką, a także pełną gamą materiałów o ciekawym wzornictwie i gramaturze. To właśnie te elementy decydują o tym, czy wybrany mebel będzie pasował do nowoczesnego wnętrza, czy też lepiej sprawdzi się w klasycznej aranżacji.

Salon meblowy Mebest, Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, zestaw do salonu, sofa, fotel, krzesła
Narożnik, fotel oraz pasujące krzesła tapicerowane stalowo-szarym materiałem.

Skóra naturalna w meblach tapicerowanych?

Gdy ekskluzywne meble tapicerowane mają stanąć w domu utrzymanym w klasycznej stylizacji, warto wybrać wykończenie ze skóry naturalnej. Najczęściej wykorzystuje się materiał pochodzenia bydlęcego, absolutną ekstrawagancję stanowi z kolei rzadko pojawiająca się skóra owcza. To, co wyróżnia te propozycje to wysoka odporność na plamy i zabrudzenia, a jednocześnie – łatwość w utrzymaniu takiego kompletu w czystości.

Salon meblowy Mebest, Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, beżowy narożnik
Jasny narożnik z regulowanymi zagłówkami, rozkładanym fotelem i schowkiem na drobiazgi.

Oczywiście, o meble wykończone skórą naturalną należy odpowiednio dbać. W tym celu stosuje się specjalne środki konserwujące i impregnujące luksusowy materiał. Osobiście polecam markę Comodo, której środki zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia, utrzymując jej elastyczność i miękkość. Stosowanie preparatów dostosowanych do rodzaju materiału wykończeniowego, daje gwarancję, że obicie mebla będzie odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, które docelowo mogą powodować pękanie skóry.

Czy fantazyjny materiał w meblach tapicerowanych?

Alternatywą dla mebli tapicerowanych skórą naturalną są tkaniny – m.in. sztruks, welur, a także tkaniny z powłoką aqua clean, które wyczyścisz wodą (sprytne, gdy masz w domu dzieci i zwierzęta). Tak wykończony mebel pięknie skomponuje się we wnętrzu nowoczesnym, zarówno minimalistycznie skandynawskim, jak i pełnym przepychu, typu pop-art.

Salon meblowy Mebest, Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, tkanina plamoodporna
Niewielka sofa o jednym podłokietniku do wnętrz modernistycznych.

Decydując się na materiał, można wybrać meble utrzymane w stonowanym, jednym kolorze lub w intensywnych barwach, z odważnymi wzorami i ciekawą fakturą.

Narożnik, sofa czy komplet mebli tapicerowanych?

Obok faktury materiału obiciowego, musisz wybrać także bryłę danego mebla. Kupując zestaw mebli wypoczynkowych, masz pewność, że całość będzie ze sobą harmonijnie współgrać.

Salon meblowy Mebest, Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, czerowny zestaw sofa+fotel
Czerwony komplet w postaci 2-osobowej sofy i stylowego fotela.

Oczywiście możesz równie dobrze postawić na awangardę, decydując się na meble w różnych stylizacjach i odcieniach kolorystycznych.

Salon meblowy Mebest, Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, beżowy tapczan, różowy fotel
Malinowy fotel z pikowaniami oraz szary narożnik.

W małych pomieszczeniach warto ustawić zgrabną sofę lub rozkładany narożnik, w dużych zaś możesz pokusić się o rozłożysty komplet, który składa się z różnej wielkości kanap oraz rozkładanych foteli.

Salon meblowy Mebest, Na co zwrócić uwagę kupując meble tapicerowane, szary narożnik
Duży narożnik modułowy i pufy nadają wnętrzu akcent modernistyczny.

Jakie meble tapicerowane będą pasować do Twojego wnętrza? Na to pytanie chętnie odpowiem w czasie Twojej wizyty w naszym salonie. Zapraszam!