Świąteczne ozdoby – poczuj klimat Bożego Narodzenia

Minimalistycznie czy z przepychem? W śnieżnej bieli, tradycyjnej czerwieni czy ekskluzywnym, starym złocie? Nowocześnie czy klasycznie? Jeżeli jeszcze nie wiesz, jakimi ozdobami udekorujesz swój dom na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, sprawdź galerię zdjęć z wybranymi aranżacjami.

Nie wiem, jak Ty, ale ja uwielbiam dekorować dom na bożonarodzeniowe Święta. To cudowne chwile, wypełnione zapachem zielonych igieł, świeżych wypieków i kulinariów właściwych tylko temu, wyjątkowemu czasowi.

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-8

Pojemniki na cukierki i wypieki, które wykorzystasz przez cały rok

Nic mnie tak nie cieszy, jak radosny czas przygotowań, podczas których mogę wykorzystywać kupione wcześniej ozdoby świąteczne, mieszając nowości z tymi sentymentalnymi, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. To na przykład bombki. Co roku kupuję choć jeden, nowy zestaw. Dzięki temu moja choinka wygląda zawsze inaczej, ciesząc oko swoją odświętną oprawą.

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-10

Zestawiaj różnego rodzaju i koloru bombki, by uzyskać swobodny styl boho

Nie tylko choinka ozdobą świąteczną

Dzięki temu bombek u mnie całkiem sporo. Nie szkodzi, jeżeli wszystkie nie zmieszczą się na zielonych gałązkach. Te, które mi pozostają, wykorzystuję dekorując inne części mieszkania. Część bombek umieszczam w wysokich, szklanych wazonach, dzięki czemu tworzą różnobarwny kolaż. Z kolei bombkowe lampiony zawieszam na jednej z moich ulubionych, świątecznych ozdób, jaką jest renifer zawieszany na ścianie. Nie ma osoby, która nie zwróciłaby uwagi na tę oryginalną dekorację!

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-5

Świąteczny renifer do zawieszenia na ścianie

Ozdoby – inspiracje na półki

Pięknie prezentują się ozdoby, które umieszczam na półkach oraz blatach komód – przede wszystkim w salonie i sypialni. W tym roku postawiłam na białe renifery z brokatowym połyskiem, które pięknie komponują się ze złotymi świecznikami, nadającymi całości ekskluzywny, choć domowy klimat.

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-6

Świetne, białe renifery z brokatowym połyskiem

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-4

Równie ciekawe złote świeczniki z aplikacją w gwiazdy

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-9

Białe lampiony, które dadzą świąteczny blask

Stół ubrany świętami, czyli moc ozdób

Gdy skończę dekorowanie mieszkania, zostaje już tylko świąteczny stół. Aranżując go dbam, by wybrany obrus lub bieżnik, a także inne dodatki, jak serwetki, pasowały kolorystycznie do obranego stylu świątecznego.

W tym roku mój obrus to połączenie śnieżnej bieli z aplikacjami w kolorze zimnego srebra. Doskonale komponuje się z wielobarwną choinką, będąc tłem dla pozostałych ozdób.

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-1

Białe lampiony, które dadzą świąteczny blask

Na stole stawiam nie tylko odświętną zastawę, ale także bożonarodzeniowe dekoracje. To srebrzyste gałązki świerku w szklanym wazonie, które tworzą nastrój, nawet jeżeli na dworze braknie śniegu. To także pasująca, srebrna, trzypoziomowa patera, na której znajdą się upieczone przeze mnie pierniczki i babeczki.

salon-meblowy-mebest-poznan-swiateczne-ozdoby-poczuj-klimat-bozego-narodzenia-2

Świąteczne dekoracje oraz praktyczne dodatki na stół jadalny

Święta dają niesamowite możliwości aranżacyjne, podczas których jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Tym bardziej pozwól sobie na radość dekorowania domu, bo następna okazja niestety dopiero za rok!