Urządź sypialnię małżeńską – romantyczne meble do sypialni!

Urządzanie małżeńskiej sypialni może być trudne, szczególnie gdy gusta nowożeńców są podzielone, a rola pokoju, jaką ma pełnić, jest większa niż tylko miejsce do spania. Wybierając meble do sypialni we dwoje, warto zwrócić uwagę na nasze porady!

W związku małżeńskim dzielimy się wszystkim tym, co mamy. Dobrze jest więc, jeżeli obie połówki są ze sobą zgodne i dobrze czują się we własnym domu. Wszystko, zaczynając od kolorów ścian, a kończąc na meblach powinno być dla nich przyjemne i przez nich lubiane.

Gdy pary mają podobne gusta, problemu z aranżacją wnętrza praktycznie nie ma. Mniejszą trudność stanowi też urządzenie sypialni z osobną garderobą, ponieważ odpada kwestia wyboru mebli służących do przechowywania odzieży. Choćby dlatego dziś zajmiemy się trudniejszym tematem, czyli urządzaniem sypialni, która ma być jednocześnie pokojem do spania, garderobą oraz miejscem do szykowania się każdego dnia. Jestem przekonana, że dzięki tym pomysłom urządzicie idealną przestrzeń, która zachwyci Was oboje pięknym designem i wysoką funkcjonalnością.

Po pierwsze – zacznij od łóżka

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni. W końcu to od jakości naszego snu zależy to, jak czujemy się w ciągu dnia, czy jesteśmy zrelaksowani i wypoczęci, czy wręcz przeciwnie – zmęczeni i zirytowani. Koniecznie razem wybierajcie ten mebel, tak aby jego design cieszył Was oboje, a stelaż i materac spełniał oczekiwania Waszych kręgosłupów.

Pamiętajcie, że przy wyborze materaca nie ma miejsca na kompromisy. Jeżeli nie jesteście w stanie porozumieć się do co wyboru jednego, idealnego dla Waszej dwójki, kupcie dwa pojedyncze. Lepiej jest mieć łączenie między materace niż spać na źle dobranym do potrzeb swojego ciała.

Po drugie – zadbaj o ubrania

Wybierając szafę do sypialni dobrze zastanówcie się jakie rzeczy nosicie. Jeżeli Ona ma dużo długich sukienek i płaszczy, a On sporo garniturów – warto wybrać wysoki model z licznymi drążkami na rzeczy wiszące. Poza tym można zadbać o wysuwane kosze na bieliznę i półki, na które można odkładać nie tylko ubrania, ale i np. dodatki tekstylne, ręczniki, pościele i inne. Obok szafy może stanąć komoda, której poręczne i głębokie szuflady pozwolą utrzymać porządek.

Pamiętajcie, że szafa z lustrem doda sypialni więcej naturalnego światła i powiększy ją optycznie.

Po trzecie – miejsce do przechowywania drobiazgów

W sypialni możecie umieścić całą masę pomysłowych mebli służących do przechowywania drobiazgów. Na pewno przydadzą się stoliki nocne, po jednym dla każdego małżonka. Nad łóżkiem możecie zawiesić półkę, która jest bardzo przydatna szczególnie w małych pokojach, w których nie ma miejsca na zbyt dużą liczbę mebli.

Świetnym dodatkiem do sypialni jest także skrzynia, która umieszczona w nogach łóżka może służyć do przechowywania np. pościeli, jak i być wygodnym siedziskiem. Jeżeli macie miejsce, niech w sypialni znajdzie się praktyczna toaletka. To spełnienie dziewczęcych marzeń niejednej z nas, choć w jej szufladach może przecież znaleźć się też miejsce na Jego dodatki – np. spinki do koszuli, kremy do pielęgnacji czy perfumy.

Po czwarte – stwórz kącik relaksacyjny

Świetnym pomysłem do sypialni jest także fotel z wygodnym podłokietnikiem. Obok fotela możne stanąć wysoka lampa podłogowa oraz designerski stolik, na którym będziecie mogli postawić np. filiżankę parującej herbaty.

Po piąte – ubierz ściany

Aby nadać sypialni małżeński akcent, warto ubrać ściany w rodzinne zdjęcia, szczególnie takie, które kojarzą Wam się z wszystkim tym, co kochacie. Wierzę, że codzienne budzenie się i zasypianie w objęciach ukochanej osoby i spoglądanie na zdjęcia ulubionych momentów sprawią, że sypialnia stanie się Waszym ulubionym miejscem w domu.