Wzory we wnętrzu – modele mebli i dekoracje dla znudzonych

Minimalizm to świetna baza do stworzenia zupełnie nowej aranżacji. Jeżeli więc znudził się Tobie ten styl i szukasz świeżego spojrzenia na kwestię urządzania wnętrza, zobacz, jaki efekt odniesiesz wprowadzając do swojego domu meble i dekoracje z charakterystycznymi wzorami i motywami.

Minimalistycznie urządzone wnętrze to świetna baza do tego, aby wykreować zupełnie nową aranżację. W końcu w takim wnętrzu nie znajdziemy zbyt wiele mebli i dodatków, a jeżeli są – to posiadają uniwersalne formy, barwy i faktury. Dlatego, gdy chcemy nadać nowy tor aranżacji naszego wnętrza, które do tej pory urządzone było w stylu minimalistycznym, przed nami całe mnóstwo kreatywnej zabawy. A meble i dodatki, na które chciałam zwrócić dziś uwagę to te o niecodziennych i bardzo oryginalnych wzorach. Niektóre są już nam dobrze znane, a niektóre z nich to nowości, które dopiero pojawiają się w polskich domach.

Dobra rada:

Pamiętaj, że wzór to dodatek o wnętrza, który ma urozmaicić jednolitą, łagodną aranżację. Dlatego wprowadzając taki detal należy zachować przede wszystkim umiar.

Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby wprowadzić do swojego domu więcej niż jeden wzór. Jeżeli masz taki plan to kieruj się zasadami łączenia kształtów i motywów. Zgodnie z nimi, możesz zestawić ze sobą:

– kropki z paskami

– szeroki pas z wąskimi paskami

– duży wzór z małymi detalami

– małe wzory z dużymi oraz średniej wielkości detalami

– motywy tradycyjne z geometrycznymi

Zobacz to na przykładach:

  1. Meble wypoczynkowe

Wybierając ekskluzywne meble wypoczynkowe do salonu zwykle stawia się na bezpieczne rozwiązanie w postaci obicia o neutralnym, jednolitym kolorze. Jeżeli to Twoja decyzja, a chcesz ubarwić salon o to „coś”, dobierz wzorzyste poduszki i koc. Aby zachować harmonię, nich ich obicia będą miały przynajmniej jeden akcent kolorystyczny pasujący do wypoczynku.

Duży narożnik z dobranymi pod kolor, wzorzystymi poduchami

Gdy masz wyznaczony styl swojej aranżacji, możesz pójść krok dalej, decydując się na sofę obitą tkaniną z motywem przewodnim. W ten sposób dopełnisz całości we wnętrzu stylizowanym, np. rustykalnym czy prowansalskim.


Sofa z motywem będzie pasować do wnętrz stylizowanych

Meblem, którego wzorzyste obicie pasuje zawsze i wszędzie jest z kolei fotel. Możesz wybrać dowolny motyw mając pewność, że będzie ciekawym dodatkiem, przyciągającym uwagę, ale nie dominującym we wnętrzu.

Wzorzysty fotel jest uniwersalny i pasuje do każdego wnętrza

  1. Szafy, komody i stoliki

Chcąc ożywić wnętrze i nadać mu konkretny kierunek, możesz zdecydować się na meble o wzorzystych frontach. Od kilku sezonów modne są te z motywami zwierzęcymi. Cały czas trendy jest także styl prowansalski i rustykalny, czyli wnętrza pełne detali i dekoracyjnych ozdobników.

Rustykalizm we wnętrzu to styl ponadczasowy

Poza tym ciekawym rozwiązaniem jest wybór stolika kawowego o blacie stworzonym z dekoracyjnie układanego drewna.

Drewno to jeden z najbardziej wdzięcznych materiałów wykończeniowych

  1. Dodatki, ozdoby i bibeloty

Wnętrze ożywisz także dekoracjami o wzorzystych fakturach czy kolorach.

Takim przykładem mogą być poroża leśnych zwierząt ubrane w nowoczesne formy.

Pięknie sprawdzą się także pełne detali lampiony, które będą pasować nie tylko do rustykalnego wnętrza.

Jak widać, aranżacja wnętrza nie musi być nudna. Czasem, aby wprowadzić do domu świeży powiew potrzebne będą spore zmiany, czasem jednak wystarczy zaledwie kilka dodatków, aby cieszyć się odmienionym wnętrzem.