Meble do salonu: witryny i komody – design i funkcjonalność

Ramki ze zdjęciami, ceramiczne figury, porcelanowa zastawa, kieliszki do wina – te i wszystkie inne dodatki zaprezentują się jeszcze okazalej, gdy umieścisz je na półkach witryny z eleganckimi przeszkleniami lub blacie komody z lakierowanymi frontami.

Modna witryna czy luksusowa komoda w salonie to nie tylko design, ale także wysoki komfort użytkowania. Przecież chcesz mieszkać wygodnie! Dlatego niezależnie, czy szukasz mebli do salonu w domu o dużym metrażu czy masz małe mieszkanie loftowe, muszą one spełniać Twoje – często nieszablonowe wymagania, tak samo co do wyglądu, jak i walorów funkcjonalnych.

Lakierowane meble do salonu?

Będąc w naszym salonie, zwróć uwagę na modele witryn i komód, w których naturalne drewno spotyka się z efektownymi, lakierowanymi frontami. To rozwiązania, które dodadzą ekskluzywności oraz pożądanej przestrzeni każdemu wnętrzu. Będą przyciągać wzrok zarówno arcyciekawym wzornictwem, jak i zastosowanymi materiałami wykończeniowymi. Urzekną Cię zestawieniem lakieru i naturalnego drewna.

1. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością

2. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Jeżeli szukasz nowoczesności z elementami klasyki, koniecznie zwróć uwagę na kolekcje, w których ciepłe kolory drewna łączą się z ultranowoczesnymi, lakierowanymi frontami.

Szkło w meblach do salonu?

Szukając mebli do salonu „z połyskiem”, możesz wybierać wśród modeli o różnych rodzajach frontów, nie tylko tych lakierowanych. Równie efektownym rozwiązaniem będą bowiem komody z przeszkleniami.

3. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Witryny i komody utrzymane w ciepłym, prowansalskim klimacie

Co bardzo ważne, szkło nie musi wskazywać wyłącznie na nowoczesny styl. W naszych showroomach znajdziesz kolekcje dla miłośników różnych aranżacji, w tym m.in. prowansalskiej i skandynawskiej. To klimaty łączące białe barwy z kolorem naturalnego drewna, jak również subtelne linie przywodzące na myśl ciepło rodzinnego domu. Szklane akcenty znajdziesz także w witrynach do salonu w stylu kolonialnym, w których surowość drewna łamią subtelnie rzeźbione kształty.

4. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Witryny i komody utrzymane w ciepłym, prowansalskim klimacie

5. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Salon połączony z jadalnią, w którym uwagę przyciągają minimalistyczne witryny dedykowane miłośnikom stylu skandynawskiego
6. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Witryna z elementami szkła, do salonu aranżowanego w stylu kolonialnym

A może podświetlane meble do salonu?

To, że szkło i lakier spełniają ogromną rolę we wnętrzu, widać praktycznie od razu po wejściu do pomieszczenia. Odbijając promienie światła, sprawiają że staje się jeszcze bardziej przejrzyste. Gdy w meblach zastosowano dodatkowe podświetlenie, zyskujesz spektakularny pokaz świetlny. To tak, jakby meble reagowały na Twoją obecność!

7. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością

9. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Meble do salonu w kolorze jasnego dębu – naturalnego i palonego – z efektownymi podświetleniami ledowymi

Komoda i witryna w salonie muszą być piękne

Meble w salonie muszą współgrać z przyjętym stylem w aranżacji. Gdy więc pragniesz nowoczesności, wybierz fronty lakierowane. Tego typu modele witryn i komód do salonu doskonale dopełnią styl modern oraz minimalistyczny. Skupiając uwagę domowników i gości, nie będą przytłaczać, dzięki subtelnym liniom i prostym formom.

Co gdy marzy Ci się nastrojowy salon? Wtedy wybierz modele w stylu prowansalskim lub skandynawskim, które cechują się romantycznymi barwami oraz wyrafinowanymi formami.

10. Salon meblowy Poznań, Witryny i komody do salonu, czyli połączenie designu z funkcjonalnością
Meble z połyskującymi taflami, komoda ze szkłem oraz stoliki z lakierowanymi blatami

Z kolei gdy chcesz, aby na pierwszym planie było drewno, a szkło jedynie uzupełniało całość, koniecznie sprawdź naszą kolekcję witryn kolonialnych – to styl minionych epok podkreślony masywnymi formami i litym drewnem.

Pamiętaj, że praktycznie wszystkie meble z przeszkleniami oraz lakierowanymi frontami z powodzeniem rozświetlą to, co znajduje się w salonie – nie tylko dodatki, ale także drewnianą bądź ceramiczną podłogę czy ściany wyłożone satynową farbą. Wystarczy wybrać kolekcje dla siebie – dzięki naszym showroomom będzie to łatwe i przyjemne zadanie.