Meble do sypialni, czyli sprytne przechowywanie odzieży oraz akcesoriów

Efektywnie zagospodarowana powierzchnia w sypialni da nie tylko komfort podczas korzystania z pomieszczenia, ale dodatkowo – pozwoli utrzymać w nim ład i porządek. Kto nie ma w domu osobnej garderoby, na pewno doceni zaproponowane dzisiaj rozwiązania w postaci mebli do sypialni, dzięki którym urządzi nie tylko stylową, ale i praktyczną sypialnię.

Im mniejsza sypialnia, tym zaprojektowanie jej powierzchni jest trudniejsze. Gdy nie masz garderoby, pokój ten służy bowiem zarówno do spania i wypoczynku, jak i przechowywania odzieży oraz innych akcesoriów, jak np. pościeli, dodatków tekstylnych czy na co dzień stosowanych kosmetyków.

Podpowiadam, jak wybrać meble do sypialni, by zadbać o miejsce do przechowywania, a jednocześnie design tego ważnego pomieszczenia!

1. Wybierz pojemną szafę lub komodę

Wybierając szafę do sypialni, możesz postawić na taką, której fronty, wszystkie lub wybrane, zostały pokryte lustrem. To praktyczny dodatek, który pozwoli na swobodne przeglądanie się, a dodatkowo – powiększy optycznie pomieszczenie, dzięki funkcji odbijania światła. Do wyboru są modele mebli na nóżkach lub bez.

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-5

Szafa wykonana z drewna olchowego, z charakterystycznym wzorem fornirów ułożonych w „karo”

Oczywiście w meblach do sypiani nie może zabraknąć licznych, regulowanych półek na odzież, stref z drążkami na ubrania wiszące (długi drążek na płaszcze i suknie oraz kilka krótkich na bluzki, swetry i spodnie) oraz osobnych szuflad na bieliznę oraz dodatki, np. krawaty. Dodatkowo, szafa może posiadać podświetlenie, dzięki któremu szybko znajdziesz interesującą Cię rzecz.

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-10

Wąska szafa wykonana z dębu sęcznego, wyposażona w praktyczne podświetlenie

Pamiętaj, że wybierając nowoczesne meble do sypialni, możesz wybrać szafę, która pozwoli zaoszczędzić ok. 10 % powierzchni pokoju (a to ważne, jeżeli sypialnia jest niewielka lub niewymiarowa) lub niską i długą komodę, która również ma swoje plusy. Duża liczba szuflad pozwala utrzymać bowiem porządek w rzeczach, wyglądając przy tym szalenie stylowo. Poza tym blat komody może służyć jako półka, nie tylko na ozdobne dekoracje, np. ramkę ze zdjęciami czy świece, ale także przedmioty praktyczne, jak np. zegar stojący czy lampkę nocną.

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-7 Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-8

Komody z praktycznymi szufladami oraz dodającymi uroku dodatkami ułożonymi na blacie

2. Zagospodaruj miejsce pod łóżkiem

Przymierzając się do zakupu łóżka, możesz wybrać takie z dodatkowym pojemnikiem, który wykorzystasz do przechowywania odzieży, pościeli czy innych tekstyliów. Pamiętaj, że to rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – eliminuje konieczność odkurzania podłogi pod spodem. A ponieważ sypialnia to jedno z najszybciej kurzących się pomieszczeń w domu, fakt ten nie pozostanie bez znaczenia.

Na szczęście dziś łóżka z pojemnikiem to wyjątkowo atrakcyjne modele. Wybierać możesz pośród takich z wysuwanymi szufladami lub podnoszonym dnem. Wszystko zależy od Twojego gustu oraz stylu urządzanej sypialni.

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-11

Łóżko z podnoszonym dnem, wykonane z litego drewna

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-3akcesoriów-

Łóżko z wyjmowanymi szufladami, w których możesz umieścić odzież i inne dodatki

Jeżeli, mimo ograniczonego miejsca, wolisz łóżko bez pojemnika – nic nie szkodzi. Postaw wtedy na eleganckie pudełka i kartony, które wypełnisz nieużywanymi na co dzień ubraniami i przedmiotami, a następnie umieść pod spodem łóżka, oszczędzając w ten sposób miejsce w szafach. Mebel możesz zakryć długim pledem, dzięki czemu całość będzie prezentować się jeszcze lepiej!

3. Stolik i toaletka, które niejedno skrywają

Kolejnym, ważnym meblem do sypialni jest stolik nocny. To praktyczny dodatek, który z powodzeniem wykorzystasz do przechowywania przydatnych drobiazgów, jak np. ładowarki do telefonu, książki, kosmetyki, o ile wybierzesz model z podręczną szufladą lub półką.

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-4

Stolik nocny z szufladą oraz wysoka szafa garderobiana

Mała sypialnia nie przekreśla szans na stylową toaletkę. Warto wybrać model z szufladami, w których przechowasz kosmetyki, a także otwieranym wiekiem, kryjącym praktyczne lustro oraz miejsce na biżuterię.

Salon-meblowy-Mebest-Poznań-Meble-do-sypialni-czyli-sprytne-przechowywanie-odzieży-oraz-akcesoriów-1

Praktyczna toaletka z pufą oraz małą komódka z szufladą i półkami

Nawet mała sypialnia może być piękna, jeżeli wypełnisz ją odpowiednio dobranymi meblami. Można wybierać wśród designerskich mebli na wysoki połysk lub bez, które będą także praktycznym miejscem do przechowywania przedmiotów. Dzięki pomysłowości dzisiejszych projektantów, to łatwiejsze niż myślisz!