Meble do salonu na nóżkach czy bez?

To, czy wybierzesz meble do salonu na nóżkach, czy idealnie przylegające konstrukcją do ziemi, powinno zależeć nie tylko od Twojego gustu, ale również charakteru wnętrza. Sprawdź, dlaczego odpowiedni dobór brył jest tutaj tak samo ważny, jak kolorystyka i styl szaf, witryn, regałów czy komód.

6. Salon meblowy Mebest Poznan, Meble do salonu na nóżkach czy bez
Meble kolonialne na niskich, przysadzistych nóżkach, pasujących do stalowych okuć oraz surowego charakteru drewna

Choć wydawałoby się, że nóżki to mało znaczący element, tak naprawdę to podstawa determinująca charakter mebla oraz to, do jakiego wnętrza będzie pasować. Zgodnie ze sztuką aranżacji przyjęło się bowiem, że meble do salonu, witryny, komody, szafy czy regały na nóżkach najlepiej pasują do małych pokoi, z kolei te sięgające do samej ziemi, do wnętrz dużych i przestronnych.

1. Salon meblowy Mebest Poznan, Meble do salonu na nóżkach czy bez
Klasyczna komoda na wysokich nóżkach, idealnie sprawdzająca się w niewielkiej sypialni utrzymanej w tradycyjnym stylu

Meble do salonu na stylowych nóżkach

Meble oparte na nóżkach, tak samo wysokich, jak i niższych, to perfekcyjne rozwiązanie do niewielkiego pokoju. Dlaczego? Ponieważ taka szafa, komoda, witryna czy regał nie przytłoczą wnętrza, a wręcz przeciwnie – sprawiając wrażenie lewitujących w powietrzu, dodadzą mu przejrzystości.

Oczywiście, zaletą mebli z nóżkami jest nie tylko przestronność, jaką zapewniają, ale również różnorodność w wyborze. Wszystko za sprawą rozmaitych modeli nóżek, począwszy od modernistycznych – smukłych i wysokich, przez klasyczne – niskie, po stylizowane. Możesz wybrać tak samo kolonialne – pękate czy tłoczone, jak i z finezyjnymi żłobieniami czy nieszablonowymi wygięciami, charakterystycznymi dla stylów vintage czy ludwikowskiego. Bez wątpienia meble z nóżkami można określić jako designerskie meble.

2. Salon meblowy Mebest Poznan, Meble do salonu na nóżkach czy bez

7. Salon meblowy Mebest Poznan, Meble do salonu na nóżkach czy bez
Nowoczesna komoda na wysokich, lekko wygiętych nóżkach, wraz z pasującym stolikiem RTV oraz witryną z elementami ciemnego szkła

Meble bez nóżek sięgające samej ziemi

Meble do salonu bez nóżek to estetyczne rozwiązanie, nadające się w szczególności do dużych wnętrz. Pięknie wypełniają pokoje, a przy okazji sprawiają, że utrzymanie czystości jest jeszcze łatwiejsze.

Szafy, komody, regały czy witryny sięgające do samej ziemi nadają wnętrzu spójny i elegancki charakter, dając jednocześnie bardzo atrakcyjny efekt aranżacyjny. To tak samo stylowe, jak i praktyczne rozwiązania, dla osób ceniących sobie prostotę w urządzaniu wnętrz.

5. Salon meblowy Mebest Poznan, Meble do salonu na nóżkach czy bez

8. Salon meblowy Mebest Poznan, Meble do salonu na nóżkach czy bez
Stylizowane regały z litego drewna – czarny utrzymany w stylu kolonialnym, z praktycznymi szufladami tuż nad cokołem oraz nowoczesny w stylu skandynawskim, w jasnym drewnie i z charakterystycznymi wnękami o nieregularnej wielkości

To, czy wybierzesz meble na nóżkach, czy bez, zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni. Choć warto kierować się trendami aranżacyjnymi, dzięki którym nadasz wnętrzu pożądanego charakteru i przestronności, najważniejsze jest to, aby meble po prostu się podobały. Mają cieszyć oko, dzięki czemu spędzanie czasu w domu stanie się jeszcze większą przyjemnością!