Klasyczne meble do salonu – drewniane modele o tradycyjnych liniach

Dzięki klasycznym meblom zaaranżujesz salon będący przytulną, a przy tym stylową strefą wypoczynku i rozrywki. Jeżeli zależy Tobie na takim efekcie, wybierz witryny, komody i kredensy wykonane z litego drewna, o liniach podkreślających szlachetny charakter materiału wykończeniowego.

Salon zaaranżowany w klasycznym stylu cieszy oko każdego pokolenia. To bowiem piękne linie, które nigdy się nie znudzą oraz doskonała jakość, która starczy na lata. Stworzenie takiej strefy nie jest trudne, ale aby tego dokonać, trzeba kierować się prostym kluczem, wybierając tylko drewniane meble o tradycyjnych liniach, pozbawionych nowoczesnych dekoracji.

Dlaczego warto postawić na klasyczne meble w salonie?

Ponieważ dodadzą wnętrzu niebywałej elegancji i podniosą jego wartość! A co zasługuje na szczególną uwagę? Tak samo stylizowane meble stylowe do salonu (komody, witryny i bufety) wykonane w ciepłych barwach lakierowanego drewna, jak i przytulne meble białe w stylu ludwikowskim. Obie propozycje to klasyka sama w sobie!

Meble stylowe do salonu w kolorze czereśni

Zwróć uwagę, że meble tradycyjne pięknie prezentują się w kolorze klasycznej czereśni. Warto, aby miały wyważone proporcje, były symetryczne, a ich fronty dekorowały kunsztowne detale. To przede wszystkim frezowane korony i cokoły, pilastry oraz profilowane płyciny frontów.

Aby salon zyskał klasyczny wygląd, konieczne będą meble stylowe do salonu, której podstawą jest witryna, najlepiej z przeszkleniami, uwydatniającymi rodowe pamiątki czy stylową porcelanę. Nie może zabraknąć kredensu z szufladami, pojemnymi szafkami i przeszkloną półką. Telewizor nie powinien wisieć na ścianie. W klasycznym salonie warto, aby stał na dedykowanej szafce RTV. Do kolekcji możesz dobrać też stół jadalniany, jeżeli ma stać w salonie oraz oczywiście stolik kawowy i ławę.

Klasyczne meble do salonu w odcieniu ciemnej czereśni

Masywne, ciemne meble w kolorze klasycznej czereśni

Białe meble do salonu stylizowane na minione epoki

Stawiając na klasykę, nie możesz przeoczyć białych mebli, stylizowanych na minione epoki oraz nawiązujące do francuskiego baroku. To komoda stojąca na rzeźbionych nóżkach, która zachwyca dekoracyjnymi liniami oraz ozdobnymi uchwytami szuflad. To także białe krzesła stojące przy stole tworząc komplet jadalniany. Krzesła powinny być wyłożone tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Sam stół mieć owalny kształt oraz rzeźbione nogi.

Klasyczne meble do salonu utrzymane w stylu ludwikowskim

Komoda, stół i krzesła w tradycyjnym stylu ludwikowskim

Jeżeli chcesz przełamać nieco pałacowy styl ludwikowskiej aranżacji, do salonu możesz wstawić utrzymany w bieli stolik kawowy o kamiennym blacie. Świetnie skomponuje się w klasycznym wnętrzu, mimo faktu że nie jest wykonany z drewna.

Klasyczne meble do salonu warto urozmaicić nowoczesnymi meblami, np. stolikiem o kamiennym blacie

Stolik o kamiennym blacie to doskonałe rozwiązanie do klasycznego wnętrza

A co ze stylowymi ozdobami?

O tym, że wnętrze jest klasyczne stanowią nie tylko meble, ale także dodatki. Warto postawić na wysokie, srebrne świeczniki, talerze oraz tace, wazy i patery do ciast i ciastek. Uzupełnić je można szkłem o wytłaczanych, bardzo klasycznych wzorach.

Klasyczne meble do salonu warto podkreślić srebrnymi oraz szklanymi ozdobami

Klastyczne dodatki to srebrne oraz szklane ozdoby z wzorami

Idealnym tłem klasycznego wnętrza są kolory ciemne, czereśniowe oraz białe, pastelowe. Obie aranżacje są bardzo eleganckie i oryginalne, dodając kunsztu klasycznemu salonowi.