Meble do salonu i ozdoby w stylu glamour – na co się zdecydować?

Jeżeli urządzasz wnętrze w stylu glamour, musisz postawić na meble do salonu o dekoracyjnych liniach oraz liczne ozdoby, przyciągające pełnym magii blaskiem. Nie bez powodu glamour to styl stojący w opozycji do minimalizmu.

Styl glamour powstał na początku XX wieku, jako alternatywa do pozbawionego dekoracji i zabawy minimalizmu. To, co go cechuje to przede wszystkim przepych, luksus oraz nawiązanie do minionych epok – szczególnie baroku, widocznego między innymi w ornamentyce umieszczanej na meblach do salonu oraz ozdobach. Poza tym styl glamour jest idealny dla tych z Was, którzy chcą stworzyć iście luksusowe wnętrze, niezależnie od zasobności portfela.

Meble do salonu w stylu glamour: one się wyróżniają!

Dziś styl glamour rządzi na salonach, będąc jednym z bardziej gorących trendów w urządzaniu wnętrza. Szczególnym powodzeniem cieszą się barokowe meble do salonu, które nierzadko zestawia się z bardziej nowoczesnymi formami, aby uzyskać pożądane dla tego stylu: różnorodność i kontrast.

Meble do salonu w stylu glamour o połyskujących frontach oraz błyszczących dekoracjach

W tej aranżacji nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać zwracające na siebie uwagę designerskie meble do salonu na wysoki połysk o dekoracyjnych ornamentach, zestawiając je z minimalistycznymi stolikami o szklanych blatach. We wnętrzu glamour pięknie prezentują się też sofy typu chesterfield i fotele w stylu barokowym, obite kolorowym pluszem.

Tapicerowane meble do salonu mogą mieć nowoczesną lub barokową formę, choć elementem obowiązkowym są pikowania oraz atłasowe materiały

W każdym wnętrzu nie może zabraknąć dużego stołu i krzeseł. W końcu stół jadalniany z kunsztownie rzeźbionymi nogami oraz krzesła tapicerowane z wysokimi oparciami to wyznaczniki stylu glamour. Elementami niezbędnymi są  również wysokie konsole oraz niskie stoliki, pełniące dekoracyjną rolę w tego typu salonie.

Klamki, uchwyty i inne dekoracyjne elementy to domena stylu glamour

Ozdoby w stylu glamour: kryształowy blask

Aranżacja salonu nigdy nie będzie w pełni glamour, jeżeli zabraknie w nim odpowiednio dużej dozy blasku. Dlatego takie wnętrze musisz wypełnić błyszczącymi tkaninami oraz złotymi, srebrnymi i kryształowymi ozdobami. To przede wszystkim poduszki i obicia mebli tapicerowanych w mieniących się, atłasowych kolorach, kunsztowne świeczniki, wazony, platery i tace połyskujące srebrzystym lub złotym blaskiem oraz lampy i żyrandole tworzone z odbijających światło kryształów.

Srebrne i szklane ozdoby to kolejne wyznaczniki szykownego stylu glamour

Obowiązkową ozdobą we wnętrzu glamour są stylowe lustra w ozdobnej ramie, które rozjaśniają salon. Na blatach mebli do salonu, czyli komód i regałów, nie może też zabraknąć elegancko oprawionych zdjęć, a w wazonach – różnobarwnych kwiatów, szczególnie we wszelkich odcieniach różu i fioletu.

Masywne ramy obrazów oraz błyszczące wazony stanowią doskonałą ozdobę mebli do salonu

Salon urządzony w stylu glamour jest jak drogi, błyszczący klejnot. To bardzo eleganckie wnętrze, urządzone z przepychem, ale też ze smakiem. Meble, które się w nim znajdują są stylowe, podobnie jak ozdoby. Choć wszystko brzmi drogo, urządzenie salonu w stylu glamour nie musi być bardzo kosztowne. Wystarczy wybór odpowiednich materiałów i faktur, by stworzyć wnętrze jak z dobrego, hollywoodzkiego kina, bez nadszarpywania domowego budżetu.