Moda na stoliki kawowe, ławy i pomocniki  – to będzie trendy w 2017 roku!

Stolik kawowy, ława czy pomocnik to meble do salonu, które wcale nie muszą się wzajemnie wykluczać. Jeżeli masz dużo miejsca i chcesz je ciekawie zaaranżować – wybierz kilka tego typu mebli, by stworzyć bardzo praktyczną, a przy tym efektowną wizualnie strefę relaksu.

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-3

Pasujące do siebie pomocniki, które można dowolnie zestawiać, tworząc ciekawą stylistycznie aranżację wnętrza w salonie

Stoliczku kawowy – nakryj się

Spośród stolików kawowych, ław i pomocników to pierwszy z nich jest tym kluczowym wyborem. Dlaczego? Ponieważ z założenia posiada najbardziej praktyczną bryłę, będąc funkcjonalnym meblem, stojącym najczęściej przy kanapie i wykorzystywanym do przechowywania podręcznych w salonie akcesoriów.

Kupując stolik kawowy zapewne masz już inne meble w salonie, w tym zestaw wypoczynkowy. Wybierając taki stolik warto więc dobrać go materiałem wykończeniowym, stylem i formą do wyznaczonego przez Ciebie stylu aranżacyjnego:

1. Jeżeli salon jest nowoczesny, możesz postawić na stolik kawowy z elementami stali oraz szkła. Ta stylizacja doda przestrzeni oraz – przyciągając światło – rozjaśni całe pomieszczenie.

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-2

Nowoczesny stolik kawowy ze szklanym frontem i stalowymi nogami, z pasującym do całości wygodnym fotelem w szarym obiciu

2. W salonie utrzymanym w stylu skandynawskim postaw na alternatywne materiały wykończeniowe, tj. przede wszystkim drewno, najlepiej utrzymane w swoim naturalnym ubarwieniu.

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-7

Stolik kawowy w formie masywnej bryły, wykonany z litego drewna w kolorze natury

3. Do salonu utrzymanego w tradycyjnym stylu, możesz wybrać połączenie ponadczasowych, naturalnych materiałów z elementami mosiężnymi – np. efektownymi nóżkami.

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-5

Koneserski stolik kawowy o drewnianym blacie, stojący na stylizowanych, mosiężnych nogach

Liczy się nie tylko wykończenie, ale i kształt!

Pamiętaj, że stolik kawowy to nie tylko ładny, ale i funkcjonalny mebel. By więc nie zaburzył przestrzeni, warto dobrać go do wnętrza zarówno rodzajem materiału, jak i kształtem. Przy długich i obszernych narożnikach najlepiej wyglądać będzie zatem stolik prostokątny, a przy niewielkich sofach i fotelach – o kwadratowej lub zaokrąglonej formie. Naszej uwadze nie może umknąć również taka istotna rzecz jak wysokość stolika kawowego, który powinien być dostosowany do wysokości sofy w salonie (o tym jaką sofę do salonu wybrać, przeczytasz w jednym z naszych wcześniejszych wpisów).

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-1

Stolik kawowy o zaokrąglonym kształcie, utrzymany w tradycyjnej kolorystyce drewna

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-4

Stolik kawowy kwadratowy o bardzo oryginalnym blacie, podkreślającym lite drewno, z którego został wykonany

Wygodna ława i praktyczny pomocnik

Jeżeli Twój salon jest duży, możesz rozważyć zakup dodatkowej ławy oraz pomocnika. Zaletą pierwszego rozwiązania jest jego wielozadaniowość. Ława jest długa i wąska, może zatem służyć tak samo za dodatkowy stolik, jak i siedzisko czy półkę do umieszczenia ozdób i dodatków tekstylnych, np. poduszek czy koców.

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-6

Ława na stalowych nogach, o szaro-białym, kamiennym blacie

Świetnym akceptem aranżacyjnym w salonie może być także tzw. pomocnik. To niewielkich rozmiarów stolik – z jednej strony praktyczny, niezabierający miejsca, a z drugiej – tworzący atrakcyjną dekorację wnętrza.

salon-meblowy-mebest-poznan-moda-na-stoliki-kawowe-lawy-i-pomocniki-to-bedzie-trendy-w-2017-roku-8

Pasujące do siebie pomocniki, które można dowolnie zestawiać, tworząc ciekawą stylistycznie aranżację wnętrza w salonie

Stoliki kawowe, ławy i pomocniki zgodne z nadchodzącymi trendami to, jak widać, zróżnicowane propozycje o wspólnym mianowniku – oryginalnym i ponadczasowym wzornictwie.