Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego?

Zestaw wypoczynkowy to komplet mebli, będących eleganckim wypełnieniem każdego salonu. To z jednej strony wygodny narożnik, z drugiej subtelna, dwu lub trzyosobowa sofa, a z trzeciej pasujące do całości fotele, pufy i inne dodatki.

Salon Meblowy Mebest Poznań, Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego

Zestawy wypoczynkowe do dużych wnętrz

To, jakie elementy powinny znaleźć się w zestawie wypoczynkowym, zależy nie tylko od gustu wybierającego, ale także wielkości salonu. Jeżeli pomieszczenie jest duże, nic nie stoi na przeszkodzie, by zainwestować w ekskluzywne meble wypoczynkowe, składające się z rozłożystego narożnika oraz pasujące do niego fotele czy pufy.

Day czy Night?

Wybierając narożnik, warto zwrócić uwagę na oferowaną wygodę, design oraz dodatkowe funkcje, pozwalające zaaranżować mebel w różnych wnętrzach. Jedną z ciekawszych opcji, dostępną przy narożnikach, jest tzw. Night i Day. Pierwsza z nich dedykowana jest osobom lubiącym meble z dużą liczbą małych poduszek oparciowych, z kolei druga spodoba się tym, którzy preferują oparcie w postaci poduszek o tej samej wielkości, co poduszki siedziskowe.

Salon meblowy Mebest, 10. Po czym rozpoznać ekskluzywne meble

Co będzie pasować do dużego narożnika?

Na pewno elegancka, dwuosobowa sofa, której cechą charakterystyczną będzie luksusowo głębokie siedzisko oraz wygodne podłokietniki. Duża liczba poduszek oparciowych będzie tu pełnić tak samo funkcjonalną, jak i dekoracyjną rolę. Taka sofa będzie pasować stylem do wybranego narożnika w wersji Night.

Kolejnym dodatkiem może być wysoka i wąska lub szeroka i rozłożysta pufa. Plusem tego mebla jest aranżacyjna swoboda – pufę można dowolnie przestawiać, w zależności od aktualnej potrzeby. Przysunięta do stoika kawowego, będzie pełnić rolę dodatkowego siedziska, a przystawiona do narożnika – da pełne relaksu oparcie dla stóp.

Salon Meblowy Mebest Poznań, Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego 10

Przy zakupie nowego łóżka, sofy, narożnika, fotela czy pełnego zestawu wypoczynkowego należy zwrócić uwagę nie tylko na design, ale również na materiał. W tym przypadku najbardziej funkcjonalne okazują się meble tapicerowane. Do wyboru mamy pełną gamę materiałów o ciekawym wzornictwie i gramaturze.

Podwójne rozwiązanie

Jeżeli salon jest średniej wielkości, warto postawić na bardzo modernistyczne rozwiązanie w postaci zakupu dwóch tych samych modeli sof. Ustawione naprzeciw siebie, połączone interesującym stoikiem kawowym, dadzą bardzo futurystyczny design – choć prosty to jednocześnie niespotykany.

Salon Meblowy Mebest Poznań, Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego 4

Zestaw wypoczynkowy do małych salonów

Gdy salon jest niewielki, warto zastanowić się nad meblami do salonu składającymi się z dwu lub trzyosobowej sofy oraz pasującego fotela. Taki kącik kanapowy da przytulą atmosferę, a jednocześnie wysoką funkcjonalność, szalenie ważną szczególnie w małych wnętrzach. Poza tym wygodny fotel na pewno doceni amator dobrej lektury, a kilkuosobową sofę – rodzina wspólnie oglądająca popołudniowe seanse. Jak widać, taki zestaw wypoczynkowy to komfort dla każdego.

Salon Meblowy Mebest Poznań, Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego 8

Salon Meblowy Mebest Poznań, Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego 7

(Nie) pasujące do całości

Pamiętajmy, że meble wypoczynkowe to nie tylko klasyczne 2+1, czyli sofa i dwa fotele w identycznym obiciu. Szukając mniej standardowych rozwiązań, można postawić na bardzo modne dziś kontrasty.
Zgodnie z tym trendem warto zestawić sofę dwu czy trzyosobową z fotelem wykończonym tkaniną o zupełnie innym rodzaju i wzorze. Drugim pomysłem jest kupno modułowego narożnika, który stworzy jeden mebel lub – po rozsunięciu – przekształci się w zestaw wypoczynkowy, składający się z sofy, szezlonga i pufy.

Salon Meblowy Mebest Poznań, Co wchodzi w skład zestawu wypoczynkowego 9

Dzisiejsze meble są piękne i sprytne. Można więc dowolnie je zestawiać, tworząc własne, oryginalne stylizacje. Powodzenia!