Praktycznie w sypialni, czyli stylowe i wygodne meble do sypialni

Gdy masz garderobę, a sypialnia nie musi służyć jako miejsce do przechowywania odzieży i innych przedmiotów, warto przeobrazić ją w luksusową strefę relaksu. Pomogą w tym stylowe meble do sypialni, w tym toaletka, umilająca wykonanie makijażu i fryzury, oraz łóżko z ergonomicznym stelażem i materacem. Zobacz moje pomysły na aranżację praktycznej, a przy tym eleganckiej sypialni.

Po pierwsze – minimalistyczne meble do sypialni

Urządzając sypialnię, która nie musi być miejscem do przechowywania, warto postawić na minimalizm objawiający się niewielką liczbą stylowych mebli oraz wysublimowanych dodatków.

Warto wybrać meble do sypialni w postaci dużego, przestronnego łóżka przykrytego designerskim pledem oraz wyłożonego kilkoma miękkimi poduchami. Obok łóżka można postawić stoliki nocne, a przy jego krawędziach – puszyste dywany, ogrzewające stopy w letnie poranki.

W sypialni nie musi być dużo mebli – uroku dodadzą dodatki, np. miękkie poduszki, stylowy pled oraz puszysty dywan

 

Stolik nocny może być niski albo wysoki – wszystko zależy od Twojego gustu

Dekoracyjnym, a przy tym szalenie praktycznym aspektem minimalistycznej sypialni będzie też toaletka. Niejedna powie, że to wręcz niezbędny mebel do sypialni. Dzięki niej wykona się perfekcyjny makijaż i fryzurę, poza tym toaletka może posłużyć jako miejsce do przechowywania biżuterii czy podręcznych przedmiotów. Nawet mężczyźnie przyda się ostatnie spojrzenie w lustro przed wyjściem, więc toaletka to tak naprawdę bardzo praktyczny mebel dla każdego domownika.

Toaletka może mieć szuflady lub przybrać formę wygodnej, minimalistycznej konsoli

Po drugie – wygodne meble do sypialni

W sypialni musi być stylowo, ale i wygodnie. Dlatego przy toaletce należy wstawić praktyczne krzesło, najlepiej z wysokim oparciem oraz tapicerowanym siedziskiem. Nawet jeżeli pokój ma być minimalistyczny, może pojawić się w nim przestronny fotel, w którego wnęce zagłębisz się z ulubioną książką. Wygodne musi być też oczywiście łóżko. Najlepiej, gdy będzie przestronne, dzięki czemu pozwoli swobodnie wyspać się, i Tobie, i Twojej partnerce czy partnerowi.

Duże łóżko to wygoda dla całej rodziny

Po trzecie – ergonomiczne meble do sypialni

Meble do sypialni to sprytne przechowywanie odzieży oraz akcesoriów. Dlatego przy wyborze mebli do sypialni, należy zwróć uwagę, by dane rozwiązania były dopasowane nie tylko do Twojego gustu, ale też wymagań narzucanych przez sylwetkę. Kupując krzesło i fotel, wypróbuj je w salonie, pamiętając by pozycja do siedzenia pozwalała mięśniom na odprężenie.

Podobną zasadą kieruj się, wybierając meble do sypialni jakim jest łóżko. Stelaż musi być wykonany solidnie i z dobrych materiałów, w tym drewna brzozowego, sosnowego lub bukowego. Drugim ważnym elementem jest materac – piankowy lub lateksowy, którego poziom twardości musi być dopasowany do potrzeb Twojego kręgosłupa. Jeżeli narzekasz na ból pleców, warto zainwestować w poduszkę rehabilitacyjną, a gdy problemem jest alergia – w specjalną nakładkę przeznaczoną dla alergików – wszystkie dostaniesz u nas w salonie, na miejscu oraz na zamówienie.

Ergonomiczne meble do sypialni pozwolą na spokojny sen, po którym obudzisz się naprawdę wypoczęty

Urządzenie praktycznej, a przy tym stylowej sypialni nie jest trudne. Trzeba tylko wiedzieć, czego dokładnie się chce – na szczęście wybór, jaki dają nam producenci mebli do sypialni i dodatków pozwoli spełnić nawet te najbardziej wygórowane żądania.