Wybieramy meble do sypialni: łóżko

Wybór odpowiednich mebli do sypialni, zwłaszcza łóżka, jest jednym z ważniejszych – w końcu, zgodnie z badaniami, przesypiamy aż 1/3 swojego życia! Istotny jest zatem tak samo wygodny materac i stelaż, jak i forma oraz materiał, z którego powstał mebel – tak by łóżko cieszyło, i plecy, i oko!

salon-meblowy-mebest-poznan-wybieramy-meble-do-sypialni-lozko-2

W szerszym łóżku możesz wykorzystać dwa materace, dopasowując każdy do indywidualnej budowy ciała korzystających osób

Jeżeli mierzysz się z zakupem łóżka do sypialni, koniecznie zapoznaj się poniższymi, krótkimi wskazówkami. Dzięki nim wybór idealnego modelu będzie zwyczajnie łatwiejszy.

Po pierwsze – łóżko musi być wygodne

Nie chodzi wyłącznie o materac i stelaż, ale również o swobodny dostęp do łóżka z obu jego stron. Dlatego jeżeli masz małą sypialnię, lepiej jest postawić na model o wielkości 120 x 200 cm. Z kolei w przypadku dużej przestrzeni, nic nie stoi na przeszkodzie, by w pokoju znalazło się łoże o wielkości nawet 180 x 200 cm.

Wybierając nowoczesne meble do sypialni,  (Przy okazji polecamy nasze łóżka do sypialni Poznań)warto zwrócić uwagę na materac. Pamiętaj, że łóżko pojedyncze, by było wygodne, może mierzyć 90 x 200 cm. Podwójne musi mieć przynajmniej 140 cm – do takiego modelu kupisz jeden, wspólny materac. Dopiero przy szerszych łóżkach w grę wchodzi zakup dwóch osobnych materacy. Warto takie wybrać, nawet jeżeli nie masz problemów z kręgosłupem. Każdy z nas posiada bowiem inne krzywizny, więc i materac powinien być indywidualnie dopasowany, tak samo do wagi, jak i budowy ciała.

salon-meblowy-mebest-poznan-wybieramy-meble-do-sypialni-lozko-1

Łóżko może mieć praktyczną skrzynię lub szuflady, pozwalające na przechowywanie ubrań, tekstyliów i innych, drobnych akcesoriów

Po drugie – łóżko jako mebel do sypialni nie tylko do spania

Jeżeli stawiasz na praktyczne rozwiązania, warto rozważyć zakup łóżka ze skrzynią, w której przechowasz np. ubrania, pościele, koce i inne tekstylia. Dzięki temu nie będziesz potrzebować tylu mebli do sypialni – a stanie się ona ergonomicznym miejscem.

Jeżeli lubisz lekkie meble o minimalistycznym kształcie – łóżko z szufladą czy skrzynią nie jest dla Ciebie. Z kolei, gdy jesteś amatorem mebli do sypialni o bardziej masywnych fasonach – koniecznie zobacz modele z dodatkowymi funkcjami, służącymi przechowywaniu.

salon-meblowy-mebest-poznan-wybieramy-meble-do-sypialni-lozko-3

Łóżko może być utrzymane w różnych stylach, być częścią zestawu mebli do sypialni lub wyróżniać się na tle sypialnianych szaf, komód czy stolików nocnych

Po trzecie – łóżko to niebanalny design

Łóżko może być ozdobą wnętrza, wyróżniając się w sypialnianej przestrzeni lub komponując się z pozostałymi meblami w sypialni. Wszystko zależy od tego, czy zdecydujesz się na łóżko i meble do sypialni z jednej kolekcji, czy wybierzesz coś zupełnie innego. Nie ma jednego, dobrego rozwiązania, bo wszystko zależy od upodobań urządzającego. Najważniejsze, by ostateczny kształt, jaki zyska sypialnia, odpowiadał Twojemu wyobrażeniu o idealnym miejscu służącym wypoczynkowi!

Wchodząc do sklepu możesz być nieco przytłoczony liczbą dostępnych modeli łóżek. Jedne są minimalistyczne, posiadając proste, drewniane ramy, inne bardziej fantazyjne – o szerokich zagłówkach obitych przyjemnymi tkaninami. Choć design wybranego łóżka jest ważny, nie jest jednak najważniejszy. Dlatego w moim zestawieniu priorytetów znalazł się dopiero na trzecim miejscu, zaraz za wygodą i funkcjonalnością.