Sypialnia dla pary – wygodne i eleganckie meble do sypialni

Już 10m2 starczy, aby urządzić wygodną, funkcjonalną, a przy tym efektowną sypialnię dla dwojga. Liczy się bowiem nie metraż, a dobre pomysły z wykorzystaniem mebli do sypialni.

Często urządzając wnętrze dla dwojga czujesz konieczność znajdywania kompromisowych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku aranżowania sypialni. W końcu to przestrzeń, w której spędzasz z partnerem najwięcej czasu.

OK – powiesz. W sypialni przede wszystkim śpimy. Wystarczy więc wygodne łóżko.

I tak, i nie.

Sypialnia to nie tylko miejsce do spania. Odpowiednio zaaranżowana, z wydzielonymi, funkcjonalnymi strefami, stanie się czymś o wiele, wiele ciekawszym. Jakie meble do sypialni proponuję?

Zestaw mebli do sypialni: duże łóżko da komfort podczas snu, komoda pozwoli utrzymać porządek, lustro powiększy optycznie przestrzeń, a stolik nocny będzie praktycznym dodatkiem

Meble do sypialni – łóżko

Oczywiście, łóżko to najważniejszy element wyposażenia sypialni. Świetnie, jeżeli metraż i układ pomieszczenia pozwalają ustawić je centralnie – wtedy każde z Was będzie mieć swobodny dostęp do swojej części.

Jeżeli chodzi o wymiary, zwracajcie uwagę wyłącznie na modele o wielkości nie mniejszej niż 140×200 lub 160×200 cm. Gdy sypialnia jest większa, niech i łóżko będzie większe, choć pamiętajcie, że na pewno wpłynie to na cenę mebla oraz materaca.

Meble do sypialni – stoliki nocne

Gdy ustawicie łóżko centralnie, po obu jego stronach umieśćcie małe stoliki nocne, na których znajdzie się miejsce na lampkę nocką, książkę czy szklankę z wodą.

Stolik z podręczną szufladą to niezbędny mebel do sypialni – pomieści niezbęcne bibeloty

Z kolei, gdy łóżko znajduje się pod ścianą, wtedy warto zamontować nad nim wąską półkę ścienną, która nie zabierze metrażu, a pozwoli Wam przechować podręczne, sypialniane bibeloty.

Meble do sypialni – szafa i komoda

Ciekawym rozwiązaniem do sypialni jest szafa z lustrem. Nie chodzi tylko o praktyczny aspekt, ale i wizualny. Szklana tafla powiększy optycznie pokój i doda mu pożądanego światła. Dwuskrzydłowa szafa pozwoli też na utrzymanie porządku w sypialni, szczególnie jeżeli podzielicie się nią po połowie.

Duża szafa to obowiązkowy mebel w sypialni. Pomoże w zachowaniu organizacyjnego porządku i ładu

Oprócz szafy, warto aby w sypialni znalazła się komoda z kilkoma szufladami. Dzięki temu każdy będzie miał swoją przestrzeń do przechowywania odzieży i bielizny.

Meble do sypialni – fotel lub szezlong

Każdy lubi chwile pełne ciszy i spokoju. Sypialnia to idealne miejsce, aby stworzyć taką strefę relaksu, nawet jeżeli dzielisz ją z partnerem. Warto, aby pojawił się w niej wygodny fotel lub szezlong z umieszczoną obok lampą podłogową. A może zmieścisz także regał, na którym ułożysz Wasze ulubione książki, tworząc bardzo stylowy kącik biblioteczny?

Fotel to idealny mebel do sypialni, który pozwoli stworzyć dodatkową strefę wypoczynkową

Aranżując sypialnię dla dwojga, zwróćcie uwagę na to, co lubicie, ale nie zapominajcie o tym, że to miejsce służące wyciszeniu się. Ograniczcie więc dodatki i bibeloty, które mogłyby rozpraszać czy niepokoić. Wybierajcie stonowane kolory i proste, nieagresywne formy, a będziecie cieszyć się sypialnią jako Waszym wspólnym azylem.