Krzesła tapicerowane: wnieś trochę komfortu do wnętrza

Krzesła stanowią tło dla wnętrza. Uzupełniają stół jadalniany, są dekoracją stylowego biurka lub komfortowym wypełnieniem kącika bibliotecznego. Krzesła tapicerowane powinny być wygodne, ale i stylowe – pasując konstrukcją oraz materiałem obiciowym do przestrzeni, w której się znajdą.

Salon meblowy Mebest Poznań, Krzesła tapicerowane wnieś trochę komfortu do wnętrza 1
Krzesła tapicerowane o optymalnej szerokości siedzisk i oparć

Od miejsca do siedzenia oczekujemy przede wszystkim komfortu oraz ergonomii, których pewność zyskamy wybierając krzesła tapicerowane. To duże i stabilne konstrukcje, których wyróżnia nie tylko solidność, ale i design gwarantowany stylową tkaniną obiciową oraz dodatkami, najczęściej wykonanymi z drewna, materiałów drewnopochodnych lub chromów. Idealnie sprawdzą się jako krzesła do nowoczesnego salonu, jak i wnętrz utrzymanych w klasycznej stylistyce.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie krzeseł tapicerowanych?

Pierwszym elementem powinna być odpowiednia konstrukcja, dopasowana do miejsca przeznaczenia.

1. Jeżeli krzesła tapicerowane mają stanowić komplet do stołu jadalnianego, warto wybrać te o węższych siedziskach i oparciach. Dzięki temu nie przytłoczą wnętrza i będą wygodne, nawet gdy przy stole zasiądzie duża liczba gości.

2. Jeżeli krzesło tapicerowane ma być elementem uzupełniającym toaletkę czy kącik biblioteczny, warto wybrać takie z podłokietnikami, o szerokim siedzisku oraz odpowiedniej wysokości oparcia. Da wysoki komfort, niezbędny przy dłuższym korzystaniu z mebla.

Salon meblowy Mebest Poznań, Krzesła tapicerowane wnieś trochę komfortu do wnętrza 5
Wygodne krzesła tapicerowane z podłokietnikami

W drugiej kolejności, kupując meble tapicerowane należy zwrócić uwagę na zastosowany materiał obiciowy.

1. Wybierz meble na metalowym lub drewnianym stelażu obite skórą naturalną, jeżeli zależy Tobie na wysokiej trwałości krzesła tapicerowanego. Skórzany materiał, o który zadbasz stosując profesjonalne preparaty impregnujące i renowacyjne, przetrwa lata. Poza tym będzie łatwy w eksploatacji i utrzymaniu w czystości, nawet jeżeli w domu są małe dzieci.

2. Zdecyduj się na krzesła tapicerowane tkaniną, która da wysoki komfort w czasie siedzenia i nada wnętrzu przytulnego charakteru. W zależności od upodobań, masz pełną gamę wyboru – od materiałów utrzymanych w jednolitej barwie, po wzorzyste, we wszystkich kolorach tęczy. Pamiętaj, że to tkaniny wzmocnione i elastyczne, nie ulegną więc szybkiemu zniszczeniu, choć na pewno będą bardziej podatne na powstanie plamy niż miałoby to miejsce w przypadku skóry naturalnej.

Salon meblowy Mebest Poznań, Krzesła tapicerowane wnieś trochę komfortu do wnętrza 4
Krzesła tapicerowane w obiciu w fantazyjną kratę

Na koniec zwróć uwagę na kolorystykę oraz dodatki. To przede wszystkim nogi krzesła tapicerowanego, które mogą być wykonane z drewna naturalnego lub materiału drewnopochodnego. Kolor nóg możesz dobrać, albo do barwy stołu, przy którym staną, albo do podłogi. Generalnie ważne jest, aby kolor nóg kolorystycznie współgrał z choć jednym elementem wnętrza. Dziś najpopularniejsze barwy to wenge, mahoń oraz orzech. Takie nogi pięknie komponują się z tkaniną obiciową utrzymaną w zdecydowanych kolorach, jak beże, fiolety, czerwienie i odcienie zieleni.

Salon meblowy Mebest Poznań, Krzesła tapicerowane wnieś trochę komfortu do wnętrza 6
Krzesła tapicerowane o obiciach pasujących do kompletu wypoczynkowego

Kolejnym dodatkiem mogą być wszelkiego rodzaju ozdoby, szczególnie najmodniejsze w sezonie – chromowane wykończenia stosowane na oparciach krzeseł tapicerowanych.

Salon meblowy Mebest Poznań, Krzesła tapicerowane wnieś trochę komfortu do wnętrza 3

Salon meblowy Mebest Poznań, Krzesła tapicerowane wnieś trochę komfortu do wnętrza 2
Wielobarwne krzesła tapicerowane z chromowanymi wykończeniami

Na koniec pamiętaj, że to Ty decydujesz o estetyce swojego wnętrza. Krzesła tapicerowane możesz więc klasycznie zestawiać ze stołem jadalnianym lub pójść o krok dalej, dopasowując kolorystykę i materiał np. do dywanów czy kolorów ścian w salonie. Możesz dowolnie bawić się, tworząc piękne i harmonijne zestawienia, nie zapominając przy tym o walorach funkcjonalnych. Pamiętaj bowiem, że krzesło musi być stabilną konstrukcją, dzięki której spędzanie czasu przy wspólnym stole stanie się jeszcze większą przyjemnością.