Meble z szufladami – sposób na łatwe i wygodne przechowywanie

Meble z szufladami pojawiają się w każdym pomieszczeniu – od holu, przez jadalnią i salon, po gabinet i sypialnię. Mogą pełnić wyłącznie funkcjonalną rolę, służąc wygodnemu przechowywaniu domowych przedmiotów, jak i stanowić designerską ozdobę wnętrza. Przygotowałam zestawienie najciekawszych modeli tego typu mebli.

Swoją wycieczkę zacznijmy od holu. Tutaj świetnie sprawdzi się konsola lub designerski sekretarzyk, w którego szufladzie ukryjesz portfel czy klucze od domu i samochodu. Z kolei na blacie możesz ustawić dekoracje – np. ramkę z rodzinnym zdjęciem, wazon z kwiatami czy lampkę.

Z holu idziemy do salonu. Tutaj nie może zabraknąć pojemnej komody z licznymi szufladami. Wybrać można mebel klasyczny z tradycyjnymi uchwytami lub nowoczesny, np. ze szklanymi frontami i podświetlanymi półkami.

Komoda to najbardziej popularny mebel z szufladami

Alternatywą lub dodatkiem może być stolik RTV, zwykle z dwiema szafkami i półkami w środku. Sprzęt RTV ustawia się na otwartej półce, a umieszczony z tyłu otwór pozwala na dyskretne ukrycie okablowania. Praktyczny blat to idealne miejsce na umieszczenie telewizora i dekoracji.

Stolik RTV z szufladami to 2w1, z jednej strony wygodny mebel na telewizor, z drugiej – rozwiązanie do przechowywania

Poza tym stylowym rozwiązaniem do salonu jest stolik kawowy z szufladą na podręczne bibeloty, np. piloty czy gazety.

Stolik kawowy z szufladami to nie tylko praktyczne, ale i designerskie rozwiązanie

Z kolei w jadalni – niezależnie od tego, czy stanowi osobne pomieszczenie, czy wydzieloną strefę w salonie, warto wstawić bufet lub przeszkloną witrynę, w których przechowa się odświętną zastawę stołową.

Wysoka witryna z przeszkleniami będzie świetnym uzupełnieniem stylowej jadalni

W gabinecie nie może zabraknąć biurka z szufladami, mieszczącymi: organizator, przybory piśmiennicze i inne firmowe dokumenty oraz akcesoria przydatne w pracy.

Dzięki komodzie w sypialni z powodzeniem utrzymasz porządek. Musi mieć bardzo dużo szuflad, aby pomieściła nie tylko ubrania, ale i domowe tekstylia, np. ręczniki, koce czy pościele.

Komoda pokojowa znajdzie swoje miejsce zarówno w salonie, jak i sypialni

Poza tym warto zdecydować się na łóżko z szufladą, w której można schować dodatki tekstylne. Warte uwagi są stoliki nocne oraz toaletki z wygodnymi szufladami, mieszczącymi podręczne akcesoria – np. kosmetyki, biżuterię, książkę, okulary, ładowarkę do telefonu.

Toaletka z szufladami to praktyczny i designerski mebel do sypialni

Meble z szufladami to modele polecane do różnych wnętrz. Idealnie sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach, w których dbałość o miejsce do przechowywania jest kwestią priorytetową, jak i dużych metrażowo domach, w których wszystko musi mieć swoje miejsce, aby było łatwe do znalezienia.