Aranżacja sypialni na poddaszu – meble pod skosy

Sypialnia na poddaszu może być bardzo przytulnym miejscem. Choć zaaranżowanie mebli pod skosami nie jest najłatwiejszym zadaniem, efekt końcowy będzie powalać. Zobacz, jakie modele mebli wybrać, aby urządzić oryginalną sypialnię pod skosami.

Przytulna, a przy tym funkcjonalna – taka powinna być sypialnia, niezależnie od jej metrażu czy umiejscowienia w domu. Na jakie meble i dodatki postawić, jeżeli znajduje się na pełnym skosów poddaszu?

Zacznijmy od miejsca do przechowywania. W sypialni koniecznie musi znaleźć się duża szafa z półkami na rzeczy leżące, jak i drążkami do zawieszenia ubrań – np. spodni, sukni czy łatwo gniotących się bluzek. Taką szafę postaw oczywiście przy ścianie.

Wybierając szafę, możesz zdecydować się na różne formaty i gabaryty dopasowując wielkość mebla do własnych potrzeb

Jeżeli szafa to za mało, w sypialni może pojawić się pojemna komoda o odpowiedniej wysokości. Wsunięta pod skos dobrze zagospodaruje tę przestrzeń, dając ekstra miejsce do przechowywania np. bielizny, ręczników, pościeli czy innych dodatków i akcesoriów – nie tylko tekstylnych.

Komoda jest uniwersalna – schowasz w niej tak samo ubrania i bieliznę, jak i tekstylia czy inne akcesoria

Przychodzi kolej na łóżko. Aby nie przeszkadzało, możesz wstawić je pod skos. Zabierze wtedy mniej miejsca. Poza tym zyskasz niepowtarzalny widok na niebo – jasne, niebieskie o poranku i wypełnione gwiazdami wieczorami.


Łóżko z wezgłowiem doda sypialni romantycznego stylu

Chyba, że marzysz do łóżku z ekstrawaganckim wezgłowiem? W takiej sytuacji mebel powinien stanąć pod ścianą, dzięki czemu wyeksponujesz jego dekoracyjny aspekt.

Stoliki nocne z reguły są niskie. Nie ma więc znaczenia, czy łóżko będzie znajdować się pod ścianą, czy pod skosem – z powodzeniem zmieszczą się i tu, i tu. Co innego, jeżeli chcesz zrezygnować ze stolików, a w nich miejsce zagospodarować ścianę nad łóżkiem, umieszczając nad nim półkę. Wtedy łóżko pod skosem oczywiście odpada.

Stoliki nocne mogą przybrać różnorodną formę i styl, przez co z łatwością dobierzesz je do wybranego modelu łóżka

W niektórych domach skos zaczyna się od samej podłogi. Nie oznacza to, że nie da się funkcjonalnie zagospodarować takiej sypialni. Pod skosem możesz wstawić długą i niską komodę lub łóżko, najlepiej z wezgłowiem, które ukryje powstałą szparę.

Sypialnia na poddaszu może być bardzo romantycznym miejscem, wystarczy wykorzystać kilka trików. Subtelnej aury doda gustowna toaletka np. z lustrem lub skrzynia umieszczona na szczycie łóżka.

Możesz wybrać klasyczną toaletkę lub praktyczną, wielofunkcyjną konsolę do przechowywania kosmetyków czy biżuterii

Urządzając sypialnię na poddaszu, nie zapomnij o oświetleniu! Lampy stołowe na stolikach nocnych i komodzie, jak i podłogowe przy szafie garderobianej skutecznie rozświetlą pomieszczenie z nawet małymi oknami dachowymi.

Podczas aranżowania wnętrza pamiętaj o doborze odpowiednich barw. Skupiaj się na meblach i dodatkach przede wszystkich w jasnych kolorach, szczególnie gdy poddasze ma ograniczony dostęp do światła dziennego. Wykorzystując ciemne barwy, sypialnia może zyskać niekorzystny, klaustrofobiczny charakter.

Skosy, choć trudne we współpracy, naprawdę warto docenić. To elementy, które odpowiednio wykorzystane, nadadzą sypialni wyjątkowego klimatu!