Dodatki, które nadadzą wnętrzu szlachetny design

Odpowiednio dobrane dodatki uszlachetnią każde wnętrze. Istotna jest zarówno kolorystyka takich ozdób, materiał, z którego są wykonane, jak i ich forma. Jak dodać aranżacji szlachetnego wyrazu? Sprawdź moje TOPOWE propozycje.

Błyszczące powierzchnie, miękkie tkaniny, cenne kruszce, luksusowa kolorystyka – to hasła przewodnie, którymi powinno się kierować urządzając wnętrze o prestiżowym, wytwornym charakterze. Zobacz, jakie ozdoby możesz wybrać, aby osiągnąć nobilitujący efekt w swoim domu!

1. Dom niczym biżuteria

Nowoczesny dom może przypominać wysadzaną szlachetnymi kamieniami szkatułkę, wypełnioną błyszczącą biżuterią. Taki efekt uzyskasz dzięki dodatkom, charakterystycznym przede wszystkim dla stylu glamour. Mogą to być detale zdobiące meble – dla przykładu stalowe nogi stołu czy metalowe gałki szuflad. Piękną ozdobą będą obfitujące w zdobienia ramy luster oraz niecodzienne przedmioty, jak np. elegancki pióropusz.

Złote i czarne dodatki do wnętrza glamour

2. Pobudzające zmysły metale

O szlachetną aranżację swojego wnętrza zadbasz ubierając go w dodatki wykonane z metalu. Umiejętnie wykorzystane, nadadzą przestrzeni wytwornej elegancji, pozwalając jednocześnie uniknąć bizantyjskiego czy barokowego przepychu. Mieniąca się, szlachetnych faktura kruszców będzie tworzyć unikalne, wizualne doznania.

Metalowy obraz wraz z pasującymi stylistyką figurami ptaków

3. Kolory, których nie należy się bać

Czerń to jeden z najbardziej szlachetnych i wytwornych kolorów. Nie trzeba się go bać, a umiejętnie wprowadzić do wnętrza. Czarne dodatki wyeksponują pozostałe elementy w przestrzeni, która dzięki temu zabiegowi nabierze unikalnego wyrazu. Podobnie zadziała złoto, srebro, jak i wszelkie odcienie platyny i grafitowej szarości.

Czerń, złoto, srebro – nie bój się odważnej kolorystyki

4. Ozdoby pamiętające Ludwika XVI

Starofrancuskie zdobienia, akcenty rokoko, miękkie materiały obiciowe – klasyczne ozdoby uszlachetnią każde wnętrze, nadając mu aranżacyjny przepych. Mogą to być kryształowe lampy i pałacowe żyrandole, które zostaną wsparte przez ogień z palących się świeczek umieszczonych w fantazyjnie zdobionych, dużych świecznikach.

Ozdobne detale mebli, bogato zdobione dodatki, to elementy nobilitujące wnętrze

Chcąc urządzić dom, który będzie urzekał wyjątkową elegancją, dystyngowanym pięknem, wobec którego trudno będzie przejść obojętnie, otwórz się na nowatorskie, pełne przepychu materiały, faktury, kolory. Nie obawiaj się eklektycznych, zaskakujących połączeń, motywów antycznych, barokowych form, które łącz z prostą elegancją i współczesnymi dodatkami. Dzięki temu stworzysz wyjątkowo wyrafinowaną, a przy tym przytulną przestrzeń.