Kolor roku 2020: Classic Blue. Propozycje mebli i dodatków

Niczym niebo o zmroku, którego głębia koloru wycisza i uspokaja. To mogłaby być definicja Classic Blue – koloru, który zgodnie z trendem wyznaczonym przez Instytut Pantone, będzie dominować w 2020 roku.

W dobie dzisiejszego dnia, gdy wszystko robimy „na wczoraj”, a czas płynie w zawrotnym tempie, chętnie chwytamy się wszystkiego tego, co koi i wycisza. Tym bardziej cieszy wybór Instytutu Pantone, który uznał Classic Blue za kolor roku 2020. To barwa, której prostota i czystość symbolizuje stabilizację, trwałość i spokój. Jest uniwersalna i łatwa do wprowadzenia do naszej codzienności. We wnętrzach pozwala uzyskać wiele stylizacji, od bardzo eleganckich, po lekkie i casualowe.

Ciekawe!

Pantone to amerykański instytut, który istnieje od 1963 roku. Dziś jest liderem, nazywanym „symbolem koloru”, wyznaczającym trendy w branży projektowania wnętrz i szeroko pojętej mody na skalę globalną. Co ciekawe, po raz pierwszy tzw. „kolor roku” wybrał w 1999 roku, wyznaczając Cerulean Blue jako kolor roku 2000. W 2015 roku odstąpił o reguły, wybierając aż dwa kolory, przez co w 2016 roku na rynku pojawiło się mnóstwo pięknych przedmiotów w barwach Serenity i Rose Quartz.

Classic Blue w Twoim salonie

Sposobów na wprowadzenie modnego koloru do salonu jest wiele. Co ważne, wcale nie trzeba przeprowadzać wielkiej rewolucji, aby iść w zgodzie z trendami. W zależności od budżetu i możliwości możesz zdecydować się np. na dekoracje i dodatki w tym kolorze. Możesz też pomalować na Classic Blue jedną ze ścian w salonie lub wyłożyć ją tapetą o tej barwie.

• Najmodniejsze dodatki w kolorze Classic Blue:

– dodatki tekstylne, w szczególności koce oraz poduszki

– ramki do zdjęć i obrazy
zegary ścienne i biurkowe
– pachnące lub bezwonne świece
– naczynia i kuchenne akcesoria
– dodatki do łazienki

• Najmodniejsze meble w kolorze Classic Blue:

stoliki kawowe o blatach obitych tkaniną

– narożniki oraz sofy

fotele, także w wersjach z podnóżkami

krzesła do stołu jadalnianego z poduszkami siedziskowymi i oparciowymi

Gdzie będzie pasować Classic Blue?

Classic Blue może dominować we wnętrzu i wyznaczać jego styl – np. marynistyczny, lub stanowić tło dla innej stylizacji – np. glamour. Świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i domowym gabinecie. Kolor ten doskonale łączy się z bardzo modnymi i popularnymi barwami, takimi jak skandynawska biel, kolonialne drewno, industrialne szarości czy rustykalne, zszarzałe beże.

Niewątpliwą zaletą koloru Classic Blue jest jego ponadczasowość oraz uniwersalność. To bowiem kolor, który nigdy się nie znudzi.