Biały salon: najmodniejsze aranżacje

Salon jest najczęściej używanym pomieszczeniem w każdym domu. Lubią w nim przebywać wszyscy domownicy i choćby z tego powodu zwykle chcemy go utrzymać w neutralnej tonacji. Tak, aby każdy dobrze się w nim czuł.

Neutralność nie musi być nudna. Szczególnie jak sięgniemy po uniwersalną biel i połączymy ją z…? O tym w dzisiejszym wpisie.

Moda na minimalizm we wnętrzu jest ponadczasowa i raczej nigdy nie przeminie. Zmienia się to, czym wypełniamy minimalistyczne pomieszczenia, aby dodać im wyrazu i spersonalizować pod nowe trendy czy zmieniające się gusta.

Pamiętajmy, że nie bez powodu biel to kolor wyjściowy praktycznej każdej aranżacji. I choć modny salon w polskim domu jest nadal biały, to obecnie znajdziesz w nim także kilka innych kolorów, które sprawiają, że prezentuje się naprawdę dobrze.

Jakie barwy wyglądają najlepiej z bielą i jak zaaranżować modny salon w tej kolorystyce?

Biel i czerń

Kto lubi wychodzić poza granice tego, co uznawane za bezpieczne, koniecznie powinien postawić na połączenie bieli z czernią, najlepiej – ubraną w zwierzęce printy. Taką stylizację możesz uzyskać dzięki oryginalnym meblom o futerkowych frontach lub decydując się wyłącznie na dodatki tekstylne, np. poduszki ze wzorem imitującym skórę zebry.

Zwierzęcy print – must have tego sezonu

Kolor i biel

Są takie wnętrza, w których chce się zachować pewien uniwersalizm. Biel jest tutaj nieoceniona, ponieważ pasuje do każdego i każdemu. Aby uniknąć efektu sterylności, warto ją w takiej sytuacji zestawić z innymi kolorami:

  • Z pastelami, jeżeli chcesz nadać salonowi romantyczny wygląd.
  • Z wyrazistymi barwami, jeżeli chcesz zdominować biel i podkreślić mocny charakter wnętrza.

Biel, czerń, połysk to synonimy eleganckiego wnętrza

  • Z neutralnymi, jak np. beże, brązy i szarości, które sprawdzają się zawsze i wszędzie.

Kolor bielony jest kompromisowym rozwiązaniem pomiędzy bielą a barwami natury

Biel i przestrzeń

Co do zasady, ludzie nie lubią ciasnych pomieszczeń, czując ich przytłaczający wpływ. Dlatego dobrze jest zastosować dużo bieli szczególnie w tych pokojach, w których brakuje nie tylko metrażu, ale i dostępu do naturalnego światła.

Biała komoda w stylu prowansalskim połączona z dodatkami z naturalnych materiałów

Pamiętaj! W małych pomieszczeniach biel dodaje jasności i przestronności, z kolei w dużych przestrzeniach – jeszcze mocniej podkreśla ich kubaturę.

Jeszcze więcej bieli w bieli

Biała sofa oświetlona czystym, białym światłem żarówek – to coraz częstszy widok w polskich domach. Im więcej zgiełku w życiu, tym bardziej cieszy wyciszająca atmosfera własnych czterech kątów, w których panuje wizualna czystość i świeżość.

Lampy i jasne dodatki rozświetlą każde wnętrze

Pamiętajcie, że nieważne, czy mówimy o meblach, tekstyliach, dekoracjach czy dodatkach, biel to kolor ponadczasowy, który może być połączony z każdym innym. Może być zimna lub ciepła, zbudować minimalistyczną przestrzeń lub być bazą dla innych stylów. Daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.