Od hippie boho do glam disco vibes, czyli lata 70te w salonie

Wnętrza zaaranżowanego w stylu lat 70tych nie pomylisz z żadnym innym. To jeden z ulubionych trendów projektantów i jest tak nie bez powodu. Zobacz na zdjęciach, jak prezentuje się salon rodem z lat 70tych ubiegłego wieku.

Szukasz sposobu na odświeżenie swojego wnętrza, chcąc uciec od minimalistycznych czy nowoczesnych aranżacji? Styl angielski, prowansalski czy skandynawski nie jest dla Ciebie? Może zatem postaw na szalone lata 70te? To magia koloru oraz błyszczących detali, galopujących pomiędzy stylem hippie a glamour.

Teraz już wiesz, dlaczego mówi się „szalone lata 70te”?

Zobacz, jak urządzić salon w stylu lat 70tych:

1. Masywna prostota

Meble w salonie urządzonym w stylu lat 70tych powinny być wizualnie masywne, ale jednocześnie pozbawione rzeźbień, frezów i innych zbędnych dekoracji. Powinny zwracać uwagę prostymi liniami, tak aby na pierwszym planie było dostojne drewno, z którego zostały wykonane.

Masywne, ale proste – to meble lat 70tych

W takim salonie sprawdzą się więc drewniane, niskie i długie komody, ażurowe, wysokie regały oraz niskie fotele z podnóżkami. Pięknie skomponuje się również stół jadalniany o zaoblonym, drewnianym blacie, przy którym powinny stanąć obite materiałem krzesła wykończone metalowymi dodatkami.

Grunt to naturalne materiały i żywe barwy

2. Geometryczne kształty

Lata 70te to szaleństwo wzorów i kolorów. Postaw więc na meble wypoczynkowe w żywych kolorach oraz dodatki tekstylne, np. różnobarwne poduchy. Pamiętaj, że w takim wnętrzu musi się dziać, a taki efekt osiągniesz łącząc meble o prostych liniach z wzorzystymi detalami wykończeniowymi.

Styl lat 70tych to nasycone kolory i geometryczne kształty

3. Hoolywood glamour

Salon w latach 70tych czerpie inspirację ze „starego” Hollywood. Co to oznacza dzisiaj? Że w takim wnętrzu, zamiast nasyconych, odważnych barw, odnajdzie się też stylizacja glamour, pełna złota, beży i kolorów ziemi.

4. Kamienna neutralność

W latach 70tych było dużo błysku, ale też naturalnych materiałów. Na przykład bardzo trendy były ściany wykładane dużymi kamieniami o nieregularnych kształtach. Oczywiście, chcąc odtworzyć ten styl w swoim domu, nie musisz od razu kłaść kamieni na ściany. Zamiast tego możesz wybrać dodatki wykonane z naturalnych materiałów, np. duże donice, wazony lub platery.

Lata 70-te to połączenie najróżniejszych materiałów, np. drewna, kamienia i metalu

5. Oversize’owe rośliny

W latach 70tych wnętrza wypełnione były roślinnością. I bynajmniej nie chodzi o świeżo cięte kwiaty w wazonie czy małą roślinkę w doniczce. Mowa o oversie’owych wysokich drzewkach oraz kwiatach z rozłożystymi liśćmi. W salonie było po prostu zielono niczym na patio czy w ogrodzie.

Roślinne i kwiatowe motywy to domena wnętrz lat 70-tych

Pamiętaj, że styl lat 70tych pozwala na naprawdę dużo. Dlatego możesz poeksperymentować podczas urządzania salonu, tak samo, gdy chcesz wypełnić całe swoje wnętrze meblami i dodatkami w tym stylu lub gdy chcesz wyłącznie zaakcentować tę aranżację kilkoma detalami.