Salon za milion dolarów – stwórz swój własny penthouse

Ile kosztuje prawdziwy penthouse? W Polsce trzeba by zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów złotych. Nie bez powodu to apartamenty będące synonimem luksusu w swoim najdroższym wydaniu. Na szczęście nie musisz wydawać takich zawrotnych kwot, żeby stworzyć atmosferę penthouse w swoim mieszkaniu. Zobacz moje triki.

Najbardziej wyjątkowe i luksusowe nieruchomości na świecie kosztują ok. 100 milionów dolarów. Za 10 milionów dolarów możesz kupić ekskluzywną nieruchomość w Monako. Skromny 1 milion zapłacisz za lokum w Palm Springs. Ogólnie przyjmuje się, że średnia cena wywoławcza za luksusową nieruchomość w prestiżowej lokalizacji wynosi 2,2 miliona dolarów. W przeliczeniu na złotówki to ok. 7 milionów złotych.

Kupujesz penthouse?

Jeżeli nie masz „wolnych” 7 milionów złotych, ale marzy Ci się wnętrze w stylu penthouse, podpowiadam, jak zaaranżować swoją przestrzeń, aby uzyskać ten wyjątkowy, prestiżowy i ogólnie ujmując – niedostępny dla każdego klimat.

Po pierwsze: podwyższony standard

Penthouse to miejsce, w którym nie znajdziesz ostentacyjnego bogactwa. Niemniej wszystkie materiały, które się w nim znajdą, muszą być z najwyższej półki. Lite drewno, szkło, naturalne tkaniny – to najczęściej wybierane.

Po drugie: minimalizm

Jeżeli chcesz urządzić wnętrze na miarę penthouse to pamiętaj, że liczy się przede wszystkim przestrzeń. To nie miejsce na przepych, ale na praktyczny minimalizm, który nie zabiera metrów kwadratowych.

Sztuka umiaru to główna myśl przy urządzaniu wnętrza typu penthouse

Po trzecie: meble

Nie kupuj zestawu mebli wypoczynkowych, typu sofa + dwa fotele. Postaw na jeden przestronny mebel, np. duży narożnik, który będzie skupiał uwagę domowników. Stolik kawowy, lampa stojąca, dywan – wszystkie pozostałe detale mają być wyłącznie tłem dla wypoczynku.

Duży narożnik będący motywem przewodnim salonu

Po czwarte: oświetlenie

Wybierz ekskluzywnie wyglądające lampy – najlepiej abażury wykończone szklanymi elementami, które nie dość, że prezentują się wyjątkowo luksusowo to dają jeszcze więcej światła niż tradycyjne odpowiedniki.

Kilka żarówek i tysiące rozświetlonych drobinek niczym gwiazdy na niebie

Po piąte: sztuka

Nie musisz kupować prawdziwych dzieł sztuki, jednak to, co pojawi się na ścianie powinno być oryginalne. Zwróć więc uwagę na abstrakcyjne obrazy będące kombinacją eleganckiej czerni z luksusowym złotem.

Dzieło sztuki to nie tylko znane nazwisko, ale oryginalny koncept

Po szóste: natura

Kupując meble i dodatki zawsze zwróć uwagę, z jakiego materiału są wykonane. W penthousie znajdziesz tylko te naturalne, jak m.in. lite drewno, len, jedwab, aksamit, szkło, beton czy metal.

Naturalne materiały dla podkreślenia wyjątkowości wnętrza

Styl, w jakim urządza się penthouse robi ogromne wrażenie, ale nie przytłacza. Nic dziwnego, że coraz więcej osób dąży do uzyskania takiej wyjątkowej i niepowtarzalnej stylizacji wnętrza.