Zmień swoje wnętrze – stylowe meble i dodatki na zimę

Kiedy na dworze hula zimny wiatr, a mróz daje się we znaki, nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do wypełnionego ciepłem domu. Sprawdź, w jakie meble i dodatki wyposażyć swoje wnętrze, aby stworzyć jeszcze przyjemniejszą atmosferę na nadchodzące, zimowe dni.

Przyjemne w dotyku tkaniny, ocieplające wnętrze kolory, rozświetlające detale – w sezonie zimowym to elementy wystroju wnętrza, które nabierają zupełnie innego znaczenia. Otulają dom przytulną atmosferą i sprawiają, że czujemy się w nim dobrze niezależnie od tego, jaka pogoda panuje za oknem i jak ciężki dzień czeka nas jutro.

Co powinno znaleźć się w zimowym wnętrzu?

• Po pierwsze: meble

Aby stworzyć ciepłą atmosferę podczas zimowych dni, nie musimy od razu wymieniać wszystkich mebli w domu. Wręcz przeciwnie. Sztuka aranżacji polega na dodawaniu akcentów, które przeobrażą nasze wnętrze na zupełnie nowy styl. Takimi meblowymi dodatkami mogą być np. małe stołki z futerkowym siedziskiem. Choć zajmują niewiele miejsca, robią spektakularne wrażenie, szczególnie gdy wstawimy do salonu więcej niż jeden taki mebel.

Meble z ciepłym futerkiem

Drugim, ocieplającym meblem może być stolik kawowy obity tkaniną. Taki pufo-stolik to miejsce do przechowywania bibelotów, jak i dodatkowe miejsce do siedzenia. Dzięki materiałowemu obiciu, doda wnętrzu pożądanego zimą ciepła.

To jeszcze stolik czy już siedzisko?

A może w Twoich marzeniach od zawsze znajdował się własny, wygodny fotel, w którym będzie można zanurzyć się wieczorami przy ulubionej książce? Jeżeli tak, to zima jest najlepszym momentem, aby to marzenie spełnić. Tylko sobie wyobraź – zimowy wieczór, ciepły blask bijący od zapalonych świec, przyjemny kocyk i relaks w fotelu. Czy może być coś piękniejszego?

Spraw sobie prezent, który był w Twoich marzeniach od zawsze

• Po drugie: tekstylia

Czym byłoby zimowe wnętrze bez ciepłych koców i niezliczonej ilości poduszek? Na ten czas warto sięgnąć po wszystkie możliwe zasoby! Obok samych tekstyliów, można wyposażyć się także w sprytne rozwiązania służące do ich przechowywania. Może to być np. modny kosz, w którym będziesz przechowywać koce.

Do zimy wyjątkowo dobrze pasują ciepłe materiały oraz kolory ziemi

Wybierając dodatki tekstylne, zwróć uwagę na te o najmodniejszych kolorach i rodzajach tkanin. To przede wszystkim ciepły w dotyku welur oraz stonowane kolory ziemi, w tym beże, szarości i odcienie brudnego różu. Bardzo modne są też geometryczne wzory na dodatkach tekstylnych, w tym wracająca do łask pepitka.

• Po trzecie: oświetlenie

Wychodzisz z domu do pracy, gdy na dworze jest jeszcze ciemno, a gdy do niego wracasz, sytuacja niewiele się zmienia. Zimowe dni kończą się zdecydowanie za szybko, więc aby poprawić sobie nastój, warto zainwestować w oświetlenie. I nie chodzi tylko o lampy wiszące przy suficie, a wręcz przeciwnie. To dzięki lampom podłogowym i komodowym stworzysz bardzo ciepły nastój we wnętrzu. Takich źródeł światła powinno być przynajmniej kilka.

Kilka różnych źródeł światła nada wnętrzu ciepłą atmosferę

Alternatywą dla lamp mogą być świece, które umieszczone w różnych punktach salonu będą dodać ciepłego blasku i rozświetlać wnętrze.

Wnętrze zimą powinno być przede wszystkim ciepłe. Warto zaaranżować taką stylizację, szczególnie że naprawdę nie potrzeba wiele, aby stworzyć w swoim domu właśnie taką atmosferę.