Kolory jesieni – w jakie meble i dodatki ubrać wnętrze?

Meble wykończone miękkimi, ciepłymi tkaninami, lampiony otulające wnętrze światłem, kwiatowe wzory oraz pachnące zioła. I dynie, mnóstwo dyni. Sprawdź najmodniejsze trendy wnętrzarskie na jesień.

Z czym kojarzy Ci się jesień? Z coraz krótszymi dniami? Słońcem, które chowa się za horyzontem zdecydowanie zbyt wcześnie? Porywistym wiatrem i zimnym deszczem? Wracaniem do wychłodzonego, ciemnego domu?

Przecież nie musi tak być!

Jesień, niezależnie od panującej na dworze aury, to świetna okazja do celebrowania chwil spędzanych w swoim wnętrzu. Jeżeli urządzisz je stylowo i pasująco do tej pory roku gwarantuję Ci, że Twój nastój będzie pogodny niezależnie od pogody.

Sprawdź moje TOP 7 trików wnętrzarskich, które dodadzą ciepła i jasności w jesiennym domu:

1. Tkaniny na meblach – jeżeli chcesz ocieplić swoje wnętrze, zacznij od tego, co najbardziej przyciąga uwagę, czyli mebli. Wybierz wypoczynek obity ciepłą, welurową tkaniną oraz stolik kawowy o miękkim blacie z materiału.

Wypoczynek obity welurową tkaniną to jesienny hit wnętrzarski

2. Kwiatowe wzory – postaw na dodatki o neutralnych barwach, na które nałożono kwiatowe, rustykalne wzory. Mogą tak wyglądać np. dekoracyjne poduszki czy praktyczne wieszaki do ubrań.

Kwiaty mogą być motywem przewodnim nie tylko na dodatkach

3. Lata 70-te – nawiąż do surrealistycznych lat 70-tych, wybierając tkaniny, dywany, tapety o wyrazistych, powtarzających się wzorach.

4. Zioła i rośliny – ustaw w wazonach świeże kwiaty, a w donicach zasadź Twoje ulubione zioła. Ich kolor i zapach sprawią, że poczujesz się tak ożywczo, jak wiosną.

Wystarczy kilka rustykalnych czy/i kwiatowych akcentów, aby ocieplić jesienne wnętrze

5. Lampiony i inne światełka – tam, gdzie tylko możesz, ustaw dające naturalne światło lampiony czy świeczniki. Dom otulony ciepłem świec będzie prezentował się zdecydowanie przytulniej niż gdyby zapalić klasyczne światło.

Światło płynące z blasku świec rozświetli przestrzeń nawet w ciemny dzień

6. Oranż – dodaj wnętrzu jesiennej aury wybierając meble i dodatki w oranżowym kolorze. Może to być np. fotel czy dodatki, takie jak poduszka czy koc.

W jesiennym wnętrzu musi znaleźć się choć jeden pomarańczowy akcent

7. Wianki, wieńce i… dynie – niech w Twoim domu nie zabraknie motywów typowo jesiennych. To zrobione z zielonych iglaków wieńce, którymi możesz udekorować drzwi i ściany, jak i wszelkie dekoracje z motywem dyni.

Pamiętaj, że to jak się czujesz nie zależy od tego, jaka pogoda panuje na zewnątrz. Możesz zbudować pogodny, radosny nastrój, nawet gdy na dworze jest ciemno, zimno i mokro. Wystarczy, że ubierzesz swój dom w ciepłe meble i dodatki. To takie proste!