5 wnętrzarskich hitów dla tych, którzy chcą pożegnać się z minimalizmem

Czysty, naturalny, pozbawiony wszystkiego tego, co niepotrzebne – styl minimalistyczny niewątpliwie ma całą masę zalet. Ma też jedną wadę – wielu już znudziła się jego prosta forma. Dlatego, jeżeli chcesz zerwać z minimalizmem, poznaj 5 wnętrzarskich hitów, które z powodzeniem go zastąpią i wprowadzą nowy oddech do Twojego wnętrza.

Czy zauważyliście znaczne zmiany we wnętrzarskich trendach? Coraz większą popularność zdobywają meble o matowych i błyszczących frontach, wypoczynki obite połyskującymi, aksamitnymi w dotyku materiałami, dodatki o geometrycznych kształtach i nietypowych motywach, jak i odważne, zdecydowane kolory, pojawiające się nie tylko na ścianach. Wszystko w opozycji do minimalizmu.

Zobacz 5 wnętrzarskich hitów, z którymi zerwiesz z minimalizmem!

Po pierwsze – kolor

Oczywiście, czysta biel jest uniwersalna i pasuje do wszystkiego, a połączona z naturalnym odcieniem drewna nie powinna się nigdy znudzić. A jednak. Przyszedł taki czas, kiedy oczekujemy więcej. Dlatego, chcąc uatrakcyjnić wnętrze, postaw na odważne kolory.

Zacznij od najprostszych rzeczy, aby nie przytłoczyć dotąd minimalistycznej przestrzeni. Świetnie sprawdzą się tekstylia, typu poduszki i koce, w mocnych barwach, rzucone na pokrytą obiciem o neutralnym kolorze sofę. Możesz też przemalować kawałek ściany na inną barwę lub położyć na wybranej części tapetę o przyciągającej fakturze czy kolorze.

Bądź odważny – postaw na kolor

Po drugie – geometria

Wprowadzając najmodniejsze rozwiązania do wnętrza nie może zabraknąć form o geometrycznych kształtach. Taki wzór mogą mieć np. płytki ścienne i podłogowe, jak i wszelkiego rodzaju elementy wyposażenia – np. mogą to być lampy o obłych lub ażurowych, metalowych kloszach.

Nowe trendy lubią to, co symetryczne i geometryczne

Po trzecie – błysk i mat

Już nie tylko naturalne powierzchnie, podkreślające materiał, z którego powstały. Teraz w modzie są meble i dodatki, które błyszczą, jak i te matowe, które świetnie prezentują się zestawione ze złotem, srebrem i szkłem.

Meble o matowych frontach oraz błyszczących frontach – must have tego sezonu

Po czwarte – wzory

Nie bój się wzorów, nawet jeżeli będzie ich we wnętrzu więcej niż mniej. Maksymalizm jest jak najbardziej wskazany. Idąc za tym trendem, możesz mieć wzorzyste obicia mebli tapicerowanych, jak i wzorzyste dodatki – np. poduszki i koce, dywany, lampy, wazony, donice i inne.

Łącz wzory o różnych kształtach – im więcej, tym lepiej

Po piąte – komplety

Marzył Ci się przepastny fotel, choć w salonie stoi już obszerny narożnik? To świetnie się składa, bo zgodnie z nowymi trendami, maksymalistycznie wypełnione wnętrza są „hot”. Poza tym w salonie sprawdzą się wszelkiego rodzaju konsole i sekretarzyki, a najmodniejszy gabinet to taki, w którym obok biurka znajduje się cały komplet mebli do przechowywania dokumentów, książek i innych akcesoriów potrzebnych do pracy w domu.

Komplet mebli biurowych

Zatem? Niech Twoje wnętrze wypełni się meblami i dodatkami w takiej ilości, jaką tylko chcesz. Niech pojawią się kolory, które do tej pory wypełniały tylko Twoje myśli. Niech dom cieszy w całej swojej okazałości – tegoroczne trendy zdecydowanie na to pozwalają.