Drewno w roli głównej – wybieramy meble do salonu

Meble do salonu z drewna są ponadczasowe. Pasują do praktycznie każdego wnętrza i pozwalają stworzyć dowolny klimat. Zobacz przykładowe aranżacje z drewnem w roli głównej.

Drewno nie ma w sobie równych. Nie chodzi wyłącznie o design, ale i utrzymanie. Meble z litego drewna zachowują swoje piękno przez wiele, wiele lat i nie wymagają szczególnej ochrony. To połączenie najwyższej jakości z długowiecznością.

Meble z drewna to ponadczasowy design i odporność na lata

Meble z drewna lubią różne stylizacje, dlatego bez problemu dobierzesz je do większości aranżacji. Wiesz już, jak ma wyglądać Twój dom?

1. Meble drewniane do salonu w stylu skandynawskim

Urządzając wnętrze w stylu skandynawskim postaw na meble z drewna o lekkich formach i nieskomplikowanych, geometrycznych kształtach. Drewno niech będzie wykończone w kolorze naturalnym, bielonym lub niech łączy obie te barwy.

2. Meble drewniane do salonu w stylu prowansalskim

Styl prowansalski lubi jasne, pastelowe barwy i dużo naturalnego światła. Drewno odgrywa tu ogromną rolę, powinno być bielone lub przecierane w celu nadania mu postarzonego charakteru.

Zestaw mebli z drewna do jadalni w stylu prowansalskim

3. Meble drewniane do salonu w stylu rustykalnym

W domu urządzonym w stylu rustykalnym rządzą brązy i beże zestawiane z czystą lub kremową bielą. Świetnie pasują drewniane kredensy, komody i ciężkie szafy o ludowych, prostych formach.

Okrągły stół z drewna do jadalni w stylu rustykalnym

4. Meble drewniane do salonu w stylu klasycznym

Drewniane meble w klasycznym wnętrzu są eleganckie i harmonijne, łącząc się z masywnymi wypoczynkami obitymi skórą naturalną. Mogą być stylizowane lub mieć proste formy.

5. Meble drewniane do salonu w stylu kolonialnym

Do stylu kolonialnego wybierz meble z ciemnego, egzotycznego drewna. Obok stołów o grubych blatach, to także masywne stoliki kawowe, regały oraz komody często z metalowymi dodatkami.

Drewniany stół jadalniany w stylu kolonialnym

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć naturalne drewno z innymi materiałami. Najczęściej to chromowane wykończenia, dodające nowoczesności meblom klasycznym.

Ponadczasowe stoliki łączące drewno z metalem

Drugim trendem jest łączenie drewna z tkaninami, przez co meble z jednej strony zyskują dekoracyjną formę, z drugiej – są praktycznym dodatkiem we wnętrzu.

Trzeci pomysł to meble, w których znajdziesz i drewno, i szkło. Takie modele mają przestrzenny charakter, adaptując się w większości współczesnych wnętrz.

Meble z drewna, szczególnie te wykonane z dębu, buku, olchy czy brzozy to gwarancja szlachetnego wyglądu oraz długowieczności. Choć cenowo odbiegają od tańszych alternatyw w postaci mebli z płyt laminowanych, jakościowo nie mają sobie równych. To inwestycja, która odwdzięcza się pięknym i niezmiennym designem przez wiele lat.