Wiosenne ozdoby do domu – przegląd najnowszych trendów

W tym sezonie postaw na ozdoby o pastelowych odcieniach oraz botanicznych motywach. Wprowadzą radosny, wiosenny nastrój do wnętrza, stanowiąc piękną zapowiedź nadchodzącego lata.

Z co najbardziej lubisz wiosnę? Trudno zdecydować się na jedną rzecz… To ciepłe promienie słońce coraz częściej wyglądającego zza chmur. Zieleniejące się gałęzie drzew, pełne dojrzewających pąków. Długie, jasne dni, w czasie których po prostu chce się więcej! Trudno nie zaprosić tego radosnego, pełnego energii i witalności czasu do swojego wnętrza.

Schowaj wełniane koce, włochate poduszki i białe ozdoby, zamieniając je na tekstylia i kolorowe dekoracje idealnie podkreślające wiosenny nastrój!

Na jakie wiosenne ozdoby zdecydować w tym sezonie?

Niech jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia! A wybierając ozdoby do mieszkania czy domu, decyduj się szczególnie na te najbardziej trendy, czyli w pastelowych kolorach oraz z motywami botanicznymi. Niech rządzą naturalne materiały i barwy przywodzące na myśl łąkę pełną kwiatów. Detale niech zaskakują, ciekawymi formami i nietypowymi zestawieniami kolorów. Pozwól sobie na jeszcze więcej niż rok temu o tej porze!

W tym sezonie postaw na tekstylia z motywami botanicznymi

Po pierwsze – koce i poduszki

Zimą królowały ciężkie zasłony, ciepłe koce i futrzane poduszki. Czas schować je do szafy, aby przeczekały do kolejnego sezonu. Zamiast nich:

  • W oknach zawieś lekkie zasłony, które uchronią przed palącym słońcem, ale których przewiewna faktura pozwoli rozświetlić wnętrze wiosennym blaskiem,
  • Fotele i kanapy urozmaić o poduszki w bawełnianych pokrowcach – wzorzystych lub utrzymanych w jednym, wiosennym kolorze, np. zieleniach czy pomarańczach,
  • Kup cienkie koce i pledy, którymi okryjesz nogi, gdy słońce zajdzie, a temperatura obniży się,

Wiosenne ozdoby – lekkie koce i poduszki w pastelowych kolorach to hit tego sezonu

  • Wybierz narzuty ze sztucznego futra, które położone na kanapie czy przed fotelem będą nie tylko funkcjonalnym, ale i designerskim dodatkiem we wnętrzu.

Narzutki ze sztucznego futerka to ponadczasowy trend, sprawdzi się nawet jako wiosenna ozdoba

Po drugie – wazony i kosze

Koniecznie zaproś do domu naturę, umieszczając kwiaty i rośliny w designerskich wazonach, a koce i pledy – w wiklinowych osłonkach.

  • Wybierz żonkile, hiacynty i szafirki, które obok pięknego efektu wizualnego, wprowadzą do wnętrza wiosenny zapach,
  • Postaw na rośliny doniczkowe, które pokolorują wnętrze pozytywną, dodającą energii zielenią,

Wybierz kwiaty – cięte lub doniczkowe, wszystkie będą doskonałą wiosenną ozdobą

  • Wybierz wiklinowe kosze, które wykorzystasz do przechowaniach lekkich koców i pledów.

Pamiętaj, że do eksponowania roślin możesz wykorzystać nie tylko wazony czy osłonki. Świetnie zaprezentują się także szklane misy wypełnione wodą i pąkami kwiatów, jak i bukiety umieszczane w butelkach czy designerskich słoikach.

Wiosna to doskonały moment, aby zmienić wnętrze domu czy mieszkania. Tym bardziej, że czasem wystarczy kilka ozdób w energetyzujących barwach czy kształtach, aby odświeżyć wystrój i sprawić, że każdy dzień będziemy przeżywać jeszcze pełniej!