W blasku Świąt – najmodniejsze ozdoby na Boże Narodzenie

Szukasz inspiracji, jak ubrać dom na Boże Narodzenie? Zobacz moje propozycje i zainspiruj się zdjęciami najpiękniejszych ozdób.

W tym roku dostarcz swoim gościom nie tylko kulinarnych, ale i estetycznych doznań, ubierając wnętrze w najpiękniejsze ozdoby świąteczne. Mam nadzieje, że moje propozycje Cię zainspirują, szczególnie że wyszukałam pomysły zarówno dla tradycjonalistów, jak i zwolenników bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Świąteczne bombki mogą pojawić się nie tylko na choince

Po pierwsze – gra kolorów

Ceniąc sobie spokojną atmosferę, postaw na dodatki w neutralnym kolorze – np. śnieżnej lub złamanej bieli. Z kolei chcąc wprowadzić nieco urozmaicenia lub podkreślić konkretny styl we wnętrzu, możesz dobrać akcenty w dodatkowym, dominującym kolorze. Mogą to być np. złote czy srebrne akcesoria, jak świeczniki czy platery, lub dodatki tekstylne w świątecznej czerwieni bądź zieleni. Jednym z modniejszych kolorów jest także brudny róż. Wystarczy kilka bombek w tym odcieniu, aby nadać wnętrzu nowoczesny design.

Szklane i srebrne dodatki pokreślą świąteczną kolorystykę bożonarodzeniowych ozdób

Po drugie – blask światła

Rozświetl wnętrze wykorzystując nie tylko lampki zawieszone na choince. Girlandy świetlne mogą opleść balustradę schodów lub być swobodnie rzucone na stół, podświetlając wigilijne potrawy.

Koniecznie postaw na świeczniki i wysokie świece, które ustaw na stole i komodach. Pięknie zaprezentują się także świece w szklanych osłonach, które będą rzucały pełne ciepła światło. Wybierz te zapachowe, aby podkreślić świąteczną atmosferę.

Po trzecie – świąteczne postacie

Tematycznych figurek nigdy za wiele. Wybierz postacie bożonarodzeniowe, np. mikołaje, aniołki czy renifery. Mogą być ceramiczne lub z tworzywa sztucznego. Błyszczące w stylu glamour lub w przecieranej bieli dla uzyskania rustykalnego charakteru.

Podkreśl bożonarodzeniowy klimat dzięki tematycznym figurkom

Po czwarte – geometryczne kształty

Dodaj swojemu wnętrzu niecodzienny design stawiając na geometryczne, minimalistyczne ozdoby. Mogą to być metalowe bombki zawieszone nie tylko na choince, ale na przykład na poręczy schodów czy żyrandolach. Świetnie zaprezentują się także metalowe świeczniki w kształcie choinek.

Ozdoby z metalu będą pasować do industrialnych i nowoczesnych wnętrz

Po piąte – tradycyjne ozdoby

Idąc w stronę tradycyjnych rozwiązań wybierz biały, koronkowy obrus oraz dodatki w typowej, bożonarodzeniowej kolorystyce. Mogą to być np. czerwono-białe poduszki czy gałązki zielonego świerku umieszczone na wigilijnym stole.

Czerwień i zieleń to tradycyjne kolory kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia wypadają w kalendarzu bardzo korzystnie. To jeszcze więcej dni, aby cieszyć się świątecznymi dekoracjami!